İhtiyaç sahiplerine yardım eli!..

İhtiyaç sahiplerine yardım eli!..

İhtiyaç sahiplerine yardım eli!..

Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin umudu oldu. Gıdadan giyime, ev eşyasından bebek bezine kadar yardım alan aile sayısı her geçen gün artıyor.
Karadeniz Ereğli’deki 31 mahallenin dışında köylere de ulaşan ve ilçenin, değişik mahallelerinde eksikliklerini önceden tespit eden Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim ve ev eşyası yardımlarında bulunmaya devam ediyor. 
İnceleme yapılıyor, ihtiyaçlar belirleniyor
Kdz. Ereğli Belediyesi olarak ilçede zor durumda olan ve muhtaç durumdaki ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzattıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, “Biz sosyal sorumluluğumuz kapsamında ilçemizde zor durumda olan aileleri bir bir tespit ettik ve onlara yardım elimizi uzattık. Belediyemize müracaat eden ailelerin evlerinde inceleme yaparak öncelikli ihtiyaçlarını belirliyoruz. 
Yardımlar vatandaşın evine kadar ulaşıyor
Daha sonra personelimiz söz konusu ailelere; giysi, halı, yastık, yorgan, battaniye, yatak ve baza, ev eşyası, mutfak araç ve gereçleri, beyaz eşya, gıda malzemeleri, çocuk bezi ve maması gibi gıda ve eşya yardımlarını evlerine kadar ulaştırıyor. Çocukların giyim ihtiyaçlarının yanında oyuncaklarını da veriyoruz. Mağdur olan ailelerimize sahip çıkacağız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi. 
İhtiyaç sahibine giyim, gıda ve ev eşyası 
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Gıda ve Giyim Bankası kurulduğu günden bu yana 4 bin 225 kişiye giyim, 3 bin 326 aileye gıda yardımı, 103 aileye ev eşyası, 320 aileye bebek bezi, 540 aileye adak bağışı eti, eşleri cezaevlerinde olan ailelere gıda ve giyim yardımı yaptı. Yardım edilen ailelerin içinde ilçedeki mülteci konumunda bulunan Suriyeli ve Iraklıların da olduğu bildirildi.  Ayrıca Müdürlük bünyesinde kurulan Gençlik ve Çocuk Meclisi’ndeki öğrenciler aracılığıyla okullardan gönüllü olarak gıda malzemesi toplandığı belirtildi. 
Evler temizleniyor, engelliler bir bir taşınıyor
Hiç geliri olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan yaşlılara da ev temizliği yapıldığı belirtilen açıklamada, 2015 yılından bu yana 250 ailenin de ev temizliğinin yapıldığı belirtildi. Bunun yanında 2014 yılından bu yana 2 bin 713 engellinin de istediği yere belediyenin engelli aracıyla taşındığı ifade edildi. 
‘Yüz güldüren başkanımızdan Allah razı olsun’
3 ayda bir düzenli olarak gıda ve giyim yardımlarının sürdürüleceği ifade edilirken belediyenin getirdiği giyim, gıda maddeleri ve eşyalardan oluşan yardım paketlerini görünce çok mutlu olan ihtiyaç sahibi aileler de, ‘Zor durumda bizlere yardım elini uzatan, çoluk çocuğumuzun yüzünü güldüren başkanımız Hüseyin Uysal ve belediyemiz çalışanlarından Allah razı olsun. Rabbim başkanımız ve çalışanlarının yüzlerini güldürsün’ sözleriyle teşekkürlerini ifade ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 20:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
yardım....mışşş...
yardım....mışşş... - 4 yıl Önce

(iğrenç) demek zorunda kaldım..yapılan yardımları reklam yapmanız iğrenç.. fotoğraflar çekilerek yardım...iğrenç... kültürümüzde böyle bir durum yok...ol-a-maz.

Utkucan Akduman
Utkucan Akduman - 4 yıl Önce

bir elin verdiğini diğer el görmesin derler ama siz maşAllah. bunun adı yardım değil REKLAM...

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48