KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, KABOTAJ BAYRAMINI KUTLADI

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, KABOTAJ BAYRAMINI KUTLADI

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Mesajı” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Mesajı” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çorumluoğlu, Yazı İşleri Müdürlüğü aracılığı ile yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Kabotaj Kanunu ile kendi karasularımızda egemenliğimiz ilan edilmiş ve bu tarihten sonra ülkemizde denizcilik sektörümüz hızla gelişme göstermiştir. Stratejik olarak çok önemli bir konumda olan, etrafı denizlerle çevrili iki önemli boğaza sahip ülkemizde denizciliğin geliştirilmesini amaçlayan Kabotaj Kanunu, aynı zamanda milletimizin denizlerimizdeki egemenliğinin sağlanması anlamında da büyük önem arz etmektedir.
Kabotaj Kanunu, denizlerimize sahip çıkma bilincini insanımıza aşılamış, denizciliğimizin daha da gelişip büyümesinde önemli rol oynamış, aynı zamanda Ülkemizin çağdaş medeniyetler düzeyine ulaşması amacıyla başlatılan kalkınma seferberliğine büyük katkı sağlamıştır.
Üç tarafı denizlerle çevrili Ülkemizin dünya denizciliğinde hak ettiği yere sahip olması adına deniz ticaretinin daha da gelişmesi, aynı zamanda bu bilincin gelecek nesillere aktarılması başlıca temennilerimizdendir.
Türk denizciliğinin dönüm noktası olan, turizm, taşımacılık, ulaşım, balıkçılık sektörlerinde ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan ve denizcilik sektöründe ilerlemenin önünü açan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutluyor, tüm denizcilik camiası ve halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48