KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Karadeniz  Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Çorumluoğlu konuya ilişkin yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi;  

“Geçmişten günümüze kadınlarımız, Türk Milletinin tarihinde her zaman hak ettiği konumda, ailenin ve toplumun merkezinde olmuş, olmaya da devam edecektir.

Kadınlarımızın toplumda hak ettikleri konuma yükselmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarısının anahtarıdır. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirerek topluma faydalı birer fert olmaları yolunda gösterdikleri gayret ve fedakârlık her türlü takdirin üstündedir.

Kadınlarımızın, eğitimden bilime, sanattan kültüre hayatın her alanında başarıları bizleri gururlandırmaktadır. Aile kurumunun temelini oluşturan, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki bu başarıları kadar, yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmakta, sosyal, siyasal, ekonomik haklarının daha çok geliştirilmesi, kadınların bu alanlardaki çalışmalarda teşvik edilmesi, bu anlamlı günde daha çok önem arz etmektedir.

Günümüzde bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat ve iş dünyasında herkesi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren Türk kadını, geleceğe ilişkin en büyük güvencelerimizdendir.

Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48