KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “19 Ekim Muhtarlar Günü”  Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Çorumluoğlu konuya ilişkin yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Muhtarlarımız, seçildikleri mahalle ve köylerde, devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, görev yaptıkları bölgede vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracılık yapan ve yönetim sistemimizde önemli bir görev üstlenen temsilcilerimizdendir.

Seçildikleri köy ve mahallelerde vatandaşın sorunlarını birinci ağızdan dinleyip en iyi bilen, sorunların çözümünde, taleplerin yerine getirilmesinde ve takibinde aktif rol üstlenen muhtarlarımız devletimizin taşradaki gözü ve kulağıdır. 

Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, seçilmiş oldukları Köy ve Mahallelerindeki vatandaşlarımızın, ihtiyaç ve talepleri tespit ederek, yapılacak olan Kamu Hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görevi üstlenmektedirler.

Hem milleti, hem de devleti temsil etmek gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen Muhtarlarımız, vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar. 

Bu duygu ve düşüncelerle, kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında önemli bir görev üstlenen tüm köy ve mahalle muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

                                                                                                    

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48