KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, MUHTARLIKLARI BİLGİLENDİRDİ

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, MUHTARLIKLARI BİLGİLENDİRDİ

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı,Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında asker uğurlaması, asker eğlencesi, konvoy gibi etkinliklerde bulunulmasına müsaade edilmemesi hususunda tüm muhtarlıkların bilgilendirildiğini duyurdu.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yaptığı yazılı açıklamada:

“Covid-19 salgınının halen devam ettiği günümüzde asker uğurlamaları sırasında olumsuz durumların meydana geldiği gözlemlenmektedir.

Ortaya çıkan bu durum/görüntünün önüne geçilmesi amacıyla Askerlik Şubesi Başkanlıklarınca yükümlülerden taahhütname alınmaktadır.

Ayrıca, ilçemizdeki askere gidecek yükümlülerin adı, soyadı, adresi ve sevk tarihi gibi bilgileri ilgili muhtarlıklara bildirilecek olup, asker uğurlaması, asker eğlencesi, konvoy gibi etkinliklerde bulunulmasına müsaade edilmemesi hususunda tüm muhtarlar bilgilendirilmiştir.

Bununla birlikte;

Kaymakamlıkça, askere gidecek askerlik yükümlülerinin cep telefonlarına;

Kıymetli Mehmetçik Kardeşim,

Sevk evrakını aldın, asker ocağına gidiyorsun. Kahraman Türk Ordusunun askeri olma onurunu yaşayacaksın. İmzaladığın taahhütname ile salgın önlemlerine uyacağına söz verdin. İnanıyorum ki Covid 19 salgınıyla mücadelemize destek olacak, uygun olmayan uğurlama görüntülerine izin vermeyeceksin. Yolun açık olsun. Hayırlı tezkereler...  mesajı gönderilecektir.

Askere gidecek olan yükümlülerin uğurlanmasında olumsuz durumlarla karşılaşılmaması için tüm vatandaşlarımızın duyarlı olması beklenmektedir.

Siz değerli basın mensuplarına ve kamuoyuna duyurulur.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48