KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU'NUN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU'NUN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu konuya ilişkin yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin, 82. yıl dönümünü yaşamaktayız.

Ömrünü milletinin kurtuluşuna, bağımsızlığına adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir.

Gelecek nesillerimizin Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında, Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacağına olan inancımız her geçen gün daha çok artmaktadır.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, birçok milletin bir araya gelip yok etmek istediği ulusumuzu en zorlu dönemde ayağa kaldırmış, milletimizi hürriyet mücadelesinde “muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” diyerek cesaretlendirmiş, yol göstermiş, önderlik etmiştir.

İlke ve inkılaplarıyla, Çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir.

Bu anlamlı gün, onun düşüncelerinin, ileri görüşlülüğünün daha iyi anlaşılması, aynı zamanda gelecek nesillere aktarılması bakımından önemlidir. Bu gün, Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi geliştirip, yücelterek korumak ve geleceğe taşımak, bağımsızlığımıza sahip çıkmak bakımından daha çok anlam bulmaktadır. 

Geçmişten günümüze Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde varlığını sürdürmesi, Atatürk’ün hedefleri doğrultusunda adım adım ilerleyen bir Türkiye, aynı zamanda çağdaş, bilimde, teknolojide, sanayide, sporda, sanatta her geçen gün yapılan çalışmaları bir adım ileri taşıyan milletimiz, Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırası olan Türkiye Cumhuriyeti’ni  ilelebet yaşatacağını bütün dünyaya gösteren en büyük kanıttır.

Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu, tarihimizin akışını değiştiren, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum"

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39