KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU'NUN, ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU'NUN, ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla  bir mesaj yayımladı.

Çorumluoğlu'nun mesajı aynen şöyle:

“Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir durumdur.

Engelli vatandaşlarımızın çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, toplumun diğer bireyleriyle eşit şartlarda yer alabilmeleri için her alanda desteklenmeleri, onların yaşamdan mutlu olmaları, geleceğe güvenle bakabilmeleri bizlerin başlıca sorumluluklarındandır.

Engelli vatandaşlarımızın üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumlan, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde olmalıdır.

Yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur. Bu sorunlara çözüm üretmek, engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için devletimiz her türlü imkânı seferber etmiştir. Bu anlamda devletimizin temel hedefi; engellilerimizin toplumsal yaşama tam ve eşit katılımın sağlanmasına yönelik olarak; eğitim, sağlık, istihdam, kültür, sanat ve ulaşılabilirlik gibi temel sorun alanlarında, engellilerin ayrımcılığa maruz kalmadan fırsat eşitliğinden yararlanan, haklarını kullanabilen kişiler haline getirmektir."

Bu duygu ve düşüncelerle, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, Engelli vatandaşlarımızın “Dünya Engelliler Günü”nü kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48