KAZAN DAİRESİNDE YAŞAYAN ADAMIN AİLESİNE ULAŞILMAYA ÇALIŞIYOR

KAZAN DAİRESİNDE YAŞAYAN ADAMIN AİLESİNE ULAŞILMAYA ÇALIŞIYOR

Kdz. Ereğli Morcu Apartmanında yaşayan vatandaşlar, yaklaşık 5 senedir apartmanın kazan dairesinde yaşayan, adının kimi zaman Hidayet kimi zaman da Fatih olduğunu söyleyen yaşlı adamın ailesine ulaşmaya çalışıyor.

Ereğli’ye bağlı Müftü Mahallesi Çamlık Sokak Morcu Apartmanında yaşayan vatandaşlar yaklaşık 5 senedir kazan dairesinde yaşayan 66 yaşındaki vatandaşın ailesine ulaşmak için çaba sarf ediyor. Üzerinde kimliği olmayan ve hafızası sürekli olarak gidip gelen yaşlı adamın ihtiyaçlarını apartman olarak karşılamaya çalışan vatandaşlar, adının kimi zaman Hidayet kimi zaman da Fatih olduğunu ifade eden yaşlı adamın ailesini bir an önce bularak kavuşmasını sağlamak istediklerini ifade ettiler.

Gündüz saatlerinde binanın bahçesinde oturan, kedilerle vakit geçiren ve kazan dairesinde kendisine yapılan yerinde oturan yaşlı adama destek vermeye çalışan Apartman sakinlerinden Önder Uludağ, ‘DEDE’ olarak adlandırdıkları yaşlı adam için önceliklerinin ailesine kavuşturulmasını sağlamak, bunda başaralı olmamaları durumunda ise daha iyi bir ortama alınmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Uludağ açıklamada,  “Dedemiz yaklaşık 4-5 yıldır buralarda. Önceleri sokakta yatıyordu. Daha sonra Kahvehanenin içerisinde yatmaya başladı. Soğukta kalmaması için kahveci ağabeyimiz içeriye aldı. Bizler sürekli olarak üst baş ve yemek işini ayarlamaya çalışıyoruz. Ama yattığı yeri sizde gördünüz. Çok streril bir ortam değil. Bu PANDEMİ sürecinden dolayı hamamlar falan da kapandı. Daha önce hamama gönderiyorduk. Şu anda ise üçüncü aydan bu yana duş bile aldıramıyoruz. Daha önce amcamızın ailesini bulmak için bir çabamız oldu. Emniyete gittik. Kaymakamlık makamına dilekçemizi verdik. Emniyetteki arkadaşlar geldi. Amcamızı aldılar. Ancak bir sonuç çıkmadı. Biz burada kalması yerine biraz daha iyi bir ortamda kalabilecek yer ayarlanmasını istiyoruz. Ailesinin de bulunmasını istiyoruz. Bu adam ceviz kabuğundan çıkmadı. Muhakkak bir ailesi var diye düşünüyoruz. Sonuçta bir tanıdığı, anne ve birisi mutlaka vardır. Belki onunda ailesi arıyordur. Biz ya ailesinin yanında ya da daha iyi bir ortamda yaşamasını istiyoruz. Burada olmasından rahatsız değiliz. Bir şekilde yemesini içmesini karşılarız. Belediyemiz, kaymakamlığımız ya da ulaşılabilirse ailesine teslim etmek istiyoruz. Belki de hasta bilemiyoruz. Biz ve kahveci abi ile kahvehanenin müşterileri gelip ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

Apartmanın kazan dairesinde kalan yaşlı adam ise kendisinin Bartın ilinden ilçeye geldiğini, yakınlarda bir yakınının olduğunu ve belki bir gün onunla karşılaşacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48