KDZ. EREĞLİ'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

KDZ. EREĞLİ'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Karadeniz Ereğli’de  24 Kasım Öğretmenler Günü  dolayısıyla çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. 

Öğretmenler Günü için Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Ereğli Belediyesi temsilcileri, Milli Eğitim Şube müdürleri ve sınırlı sayıda okul müdürü katıldı. Tören etkinlikleri, maske, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleştirildi. 

Tören, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy’un, Atatürk Anıtı’na çelenk sunması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile tamamlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy, törenin ardından gazetecilerin sorusu üzerine “Maalesef Pandemi dolayısıyla sosyal mesafeye uygun, kısıtlı sayıda kişiyle beraber bir çelenk sunma programı hazırladık. Kapalı alanlarda program hazırlamadık. Milli Eğitim Bakanlığı’nın emirleri gereği, genelde online olarak, çevrimiçi eğitimlere öncelik veriyoruz. Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz” dedi.
Aksoy, öte yandan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, pandemi döneminde gösterdikleri çabadan ötürü kendilerine teşekkür etti.
Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Aksoy ;“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; "Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir, gençler de öğretmenlerin eseridir".
Değerli Meslektaşlarım; Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu mesleği yerine getirirken sergilemiş olduğunuz emek ise tartışmasız paha biçilemezdir. Dünyamızı sarsan Covid-19 sürecinde gerek uzaktan eğitim kanalıyla evlerinizde gerekse yüz yüze eğitim için okullarımızda geleceğimizin teminatı çocuklarımız için göstermiş olduğunuz gayret ve emeklerden dolayı sizlere teşekkürü bir borç bilirim.
Bu vesileyle; kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla vazifelerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dilerim.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48