KDZ. EREĞLİ'DE UZAKTAN EĞİTİME KESİNTİSİZ DEVAM EDİLİYOR

KDZ. EREĞLİ'DE UZAKTAN EĞİTİME KESİNTİSİZ DEVAM EDİLİYOR

Kdz. Ereğli'de, uzaktan eğitime "kesintisiz"devam edildiği’ bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada,“Bu süreçte ilçemizdeki Okul öncesi eğitim, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde TRT EBA TV, EBA platformu, EBA canlı ders ve diğer güvenilir kaynaklardan uzaktan eğitim faaliyetleri verimli bir şekilde kesintisiz devam ediliyor” dedi.

Aksoy, Koronavirüs (Covid-19) salgını (Pandemi) nedeniyle ülke genelindeki tüm eğitim kademelerinde 12 Mart 2020’de yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“23 mart 2020 tarihinde ise Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim başladı. Bu süreçte ilçemizdeki Okul öncesi eğitim, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde TRT EBA TV, EBA platformu, EBA canlı ders ve diğer güvenilir kaynaklardan uzaktan eğitim faaliyetleri verimli bir şekilde kesintisiz devam ediliyor. 9 milyarın üzerinde tıklanma oranıyla dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim Web sitesi EBA 1700’den fazla ders ve 40 binden fazla zengin, güvenilir ve etkileşimli içerikle öğrencilerimizin hizmetindedir. EBA'da konu ve kazanımlar eşleştirilmiş, videolu veya etkileşimli anlatımlar, alıştırmalar, özetler, proje dokümanları, öğretmenlere özel içerikler, 5 binden fazla kitap ve 240 binden fazla soru öğretmen ve öğrencilerimize istifadesine sunulmaktadır.

Bu süreçte, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, okul müdürlerimizle ve öğretmenlerimizle sürekli çevrimiçi toplantılar yaparak uzaktan eğitim faaliyetlerini değerlendiriyoruz.”

TABLET BAĞIŞLARI VE EBA DESTEK…

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy, uzaktan eğitim süresince ihtiyaç duyulan tabletlerin temininde, Devletin yanı sıra bir çok kuruluş ve kişinin katkıda bulunduğunu hatırlattığı açıklamasını, şöyle sürdürdü:

“İlçemizde uzaktan eğitime erişimde sorun yaşayan öğrenciler sınıf öğretmeni ve okul müdürlüklerince belirlenerek Sayın Kaymakamımızın üstün gayretleriyle, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir),  Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO, Ereğli Belediyesi, TAT Metal AŞ. ve diğer hayırseverlerin katkılarıyla temin edilen 642 adet tablet, ihtiyaç sahibi öğrenciye teslim edildi. Tablet kampanyası devam ediyor. Yine evinde internet ve bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz için ilçemizdeki okullarda EBA destek noktaları oluşturarak öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Bu süreçte yoğun gayret gösteren tüm öğretmenlerimize, bize yardımcı olan çok değerli velilerimize teşekkür ediyoruz. 15 Şubat itibarıyla tüm eğitim kademelerinde yüz yüze eğitime başlamayı diliyor sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuğba cetinkaya
Tuğba cetinkaya - 1 yıl Önce

Tablet dağıtılıyor diyorsunuz benim basvurmadigim yer kalmadı çocuğum 1.sınıfa gidiyor ve sürekli başvuru yapıyorum eşim işe gireli 1 ay oluyor kaç seneden beri işsiz biz komsularimiz olmasa açliktan ölmüştük sosyal yardimlasmaya başvuru yaptığımda sadece tablet için 250 verildi ama aynı zamanda kuru kumaye parasiymis ta peki ben hangisini alacaktim yağ olmuş 85 tl yumurta olmuş 30 tl Allah rızası için siz yada çocuğunuz 3 aydan 3 aya mı yemek yiyor belki bilmiyorsunuz belkide bilip görmezden geliyorsunuz mobali boynunuza Allaha havale ediyorum şimdi bol bol dağıtım yapıyoruz diyin emi sırtınız yere gelmez inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48