Kdz. Ereğli'de Binlerce Kişi Darbeye Karşı Yürüdü.

Kdz. Ereğli'de Binlerce Kişi Darbeye Karşı Yürüdü.

Kdz. Ereğli'de Binlerce Kişi Darbeye Karşı Yürüdü.

Zonguldakın Ereğli ilçesinde FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişimin yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik günü yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.Ereğlinin Müftü Mahallesindeki köprülü kavşaktan başlayan yürüyüş, Devrim Bulvarındaki Atatürk Anıtı önünde sona erdi.


Kdz. Ereğli ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşü, bir yıl önce darbe girişimi sırasında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Astsubay Ömer Hallisdemirin adının verildiği bulvar üzerinde başladı. Ellerine Türk bayrakları alan binlerce kişi tekbir sesleri ile Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü.
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunması ile başladı. 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin kısa filmlerin izlendiği programda konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, darbe girişiminin Cumhurbaşkanının sokağa çıkma çağrısına uyan milletin dik duruşu ile önlendiğini söyledi. Uysal darbecilerin milletin sala seslerini sadece kulaklarını ile dinlediğini zannedip yürekleri ile dinlediğini unuttukları için başarılı olamadığını ifade ederken, bugünden itibaren ülkenin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için çalışmaya and içilmesi gerektiğini dile getirdi.
Alanda toplanan 3 bin kişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın İstanbuldan canlı yayın ile yaptığı konuşmayı izleyerek, demokrasi nöbeti tutmaya başladı.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48