Kesik El Cinayetinde Yeni Gelişme...

Kesik El Cinayetinde Yeni Gelişme...

Kesik El Cinayetinde Yeni Gelişme...

ZONGULDAKın Ereğli ilçesinde, 5 yıl önce, eski sevgilisi Gizem Tunç ile onun yeni sevgilisi Murat Erdoğanı bağ evinde öldürmekle suçlanan Deniz Poyrazın 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada duruşmalardaki iyi hali gözetilerek, aldığı 25er yıldan toplam 50 yıl hapis cezasını Yargıtay bozdu. Kesik el cinayeti olarak gündeme gelen davayla ilgili Yargıtay kararında, Hak etmediği takdiri indirim uygulanmasına karar verilmesi suretiyle eksik cezaya hükmolunmuştur denildi.
Olay, 7 Eylül 2013 tarihinde, Ereğlide meydana geldi. Murat Erdoğan (29) ve Gizem Tunç (21), Erdoğanın dedesine ait bağ evinde kesici ve delici aletlerle öldürüldü. Olayla ilgili Gizem Tunçun eski sevgilisi Deniz Boyraz (26), askerlik yaptığı Denizli İl Jandarma Komutanlığında gözaltına alındı. Boyrazın izne gelerek, cinayetleri işlediği ortaya çıktı. Ayrıca Mersindeki Özgecan Aslan cinayetinde olduğu gibi delil bırakmamak için Gizem Tunçun ellerini kesip, kıyafetleriyle birlikte yanına aldığı belirlendi. 
50 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Deniz Poyraz ve suçu gizlemeye yardım ettiği iddiasıyla babası A.B.nin tutuklanmasının ardından Zonguldak 1inci Ağır Ceza Mahkemesinde açılan dava, 5 Eylül 2014te sona erdi. Son duruşmada verdiği ifadede, öldürdüğü Murat Erdoğan ile 4,5 yıldır yakın arkadaş olduklarını anlatan Deniz Poyraz, Herkes gibi lay lay lom olamayız. Biz de delikanlıyız. Herkes bizi tanır. Benim kimsenin karısıyla kızıyla nişanlısıyla işim olmaz; ama bizim arkadaşımız, manitamıza göz dikmiş. Daha ağabey mi diyeyim? Gizemin sevgilisi olarak beni biliyorlar. Beni askere o gönderdi. Son sözüm; pişmanım. Ayrıca ben kick boks yaptım. Kendimi savunmasaydım ben mezarda olacaktım onların yerine demişti.
2şer kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talep edilen Boyraz, cinayetleri tasarlayarak, işlemediği ve duruşmalardaki iyi hali göz önünde bulundurularak, 25er yıldan 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Önceki duruşmada tahliye edilen baba A.B.ye ise delilleri gizlemek suçundan 1 yıl hapis cezası verildi.
Ölen Gizem Tunç ile Mehmet Erdoğanın avukatları, Yargıtaya başvurarak, karara itiraz etti.
YARGITAY İYİ HAL İNDİRİMİNİ BOZDU
Yargıtay 1inci Ceza Dairesince, 15 Kasım 2017de verilen kararda, olayın toplumda meydana getirdiği tepki ve infial ile kamu vicdanını rencide edici niteliğine yer verildi. Kararın sonuç kısmında, Suçun işlenme biçimindeki hususiyetler, toplumda meydana getirdiği tepki ve infial, kamu vicdanını rencide edici niteliği, sanığın kişiliğindeki, geçmişindeki ve sosyal ilişkilerindeki olumsuz özellikler nazara alındığında, takdiri indirime müstahak görülmeyen sanık lehine, hak etmediği takdiri indirim uygulanmasına karar verilmesi suretiyle eksik cezaya hükmolunmuştur denildi. Yargıtay, baba A.B. hakkında verilen 1 yıllık hapis cezasının ise onanmasına karar verdi. Deniz Boyraz, ilerleyen günlerde hakim karşısına yeniden çıkacak.
AİLELER, YARGITAY KARARINI YERİNDE BULDU
Gizem Tunçun babası Yunus Tunç, Yargıtay kararının yerinde olduğunu belirterek, sanığın planlı olarak cinayeti işlediğini ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması gerektiğini söyledi.
Mehmet Erdoğanın annesi Dürdane Erdoğan ise mahkemenin verdiği kararı az bulduklarını kaydederek, Ben, hakime dedim orada. Hakim bana Anne 50 yıl. 24 yaşında. 74 yaşında çıkıp da ne yapacak? Onun da hayatı söndü dedi. Ben de dedim ki 150 yıl yese benim yavrum geri gelmeyecek; ama başka anaların ciğerini almasın, benim ciğerimi aldı. Çıkmasın. Cenab-ı Allah, cezasını verecek onun. Adalet de versin de hak yerini bulsun. Biz, cezayı az bulmuştuk. Yargıtay da az buldu. Ben adalete güveniyorum. Demek ki benim de imtihanım böyle dedi. 

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48