“Kutuplaşma istemiyoruz”

Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, “İstiyoruz ki şehrin sorunları burada konuşulsun ama maalesef şehrin sorunları burada konuşulamıyor. Kutuplaşma istemiyoruz ama maalesef bazı arkadaşlarımızın hazımsızlıklarından ötürü kutuplaşmada ısrarcılar" dedi.

“Kutuplaşma istemiyoruz”

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş makamında yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin değişik konularda açıklamalarda bulundu.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın önderliğinde başlatılan Enflasyon ile Topyekün Mücadele kampanyasına üyelerinden destek isteyen Arslan Keleş "Ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir" dedi.   
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) ve Odalar Borsalar'ın her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içerisinde olduğuna değinen Keleş, "81 İl ve 160 ilçede odalarımız ve borsalarımız enflasyonla mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminim. Ereğli TSO olarak tüm oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyorum. İnanıyorum ki Ereğli olarak gereken fedakarlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacağız" şeklinde konuştu.   
Odanın yaklaşık 1,5 aydır faaliyetlerine ilişkin de bilgiler aktaran Keleş, özetle şu ifadelere yer verdi: "Hep geziyor, gezme tozma gibi görülebilir ama hiçbir tanesinde kendimize ayırdığımız bir saat yok, hepsi ile dolu dolu, şehrimizde olmayanları görme adına çok ciddi kazanımlar elde ettiğimiz görüşme ve ziyaretler oldu.  
BOT YARDIMI
 TOBB aracılığı ile ilçemizde 851 öğrenciye bot yardımı yapıldı. Bu yardımları basında kullanmak istemedik. Bize Milli Eğitim'den aldığımız listelere göre yardımlar yapıldı. İnşallah yardımlar doğru yere ulaşmıştır.   
EĞİTİM KAMPÜSÜ 
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü ile Ereğli Eğitim Kampüsü konusunu konuştuk. Bunun ile ilgili olarak valimizin de katılımı ile önümüzdeki hafta rektör hocamızın da katılacağı toplantı tertip edilecek. Burada konu enine boyuna masaya yatıracağız. Doğru olanı yapmak için çalışacağız. Hassasiyetimiz nerede olması gerektiği konusunda zaten tavrımız belli. Rektör hocamız da aynı şeyi düşünüyor. Biz gerekli alt yapıyı hazırladık, TOBB Başkanı, milletvekillerimiz ve Cumhurbaşkanımızın haberi var.  
 "YÜK ALMAZ YÜK VERİR" 
Gerçekten Ereğli için çok güzel işler yapacağına inandığımız bir Kaymakamımız var. Sorun çözme odaklı, iş yapma odaklı. Yük almaz yük verir, bizim yük verecek insanlara ihtiyacımız var. Zonguldak'ın 5 milletvekili var, onları da ziyaret ettik, 5 milletvekilimizi de odamızda ağırlayacağız. 
  KİMSE BİZİ SEVMEK ZORUNDA DEĞİL 
Şehrimizde huzurun, iş yapma şeklinin hayata bakışın tekrar değişmesi gerekir. Dünya hızla değişiyor, ülkemiz de aynı şekilde, ilçemizin buna ayak uydurması gerekiyor. Varsa eksiklikler bizde bu şehrin paydaşı olarak bizde varız, biz bunları söyleyeceğiz. Kişisel olarak kimseyle kavgamız olmayacak. Kimse beni ve arkadaşlarımızı sevmek zorunda değil, biz iş yapacağımız kişilerle iyi ilişkiler kurmak zorundayız. Bizim işimiz bu.  
ŞEHRİN SORUNLARI BURADA KONUŞULMALI
 Odamızın her faaliyetini çok dikkatli yapıyoruz. Her kuruşunu dikkatli harcamaya çalışıyoruz. Bu paralar bizim değil üyelerimizin kazançları ile verdikleri paradır. Çünkü bunun hesabını bize Allah sorar. O yüzden bu konuda dikkatli olmak zorundayız. Tüm meclis toplantılarımızı düzenli olarak yapıyoruz, geçen ay da yapılmayanı yaptık. Tüm komite başkanlarını toplantıya davet ettik ve meclisi 27 kişi ile yaptık. İstiyoruz ki şehrin sorunları burada konuşulsun ama maalesef şehrin sorunları burada konuşulamıyor. Kutuplaşma istemiyoruz ama maalesef bazı arkadaşlarımızın hazımsızlıklarından ötürü kutuplaşmada ısrarcılar.   
MÜFETTİŞ İSTEDİK
Gizli saklı birşey yok, herşeyimiz şeffaf. Odaya geldiğimiz ilk gün Ticaret Bakanlığı'ndan müfettiş istedik. Müfettiş görevlendirme yazısı geldi, gelecek defterleri geçmiş döneme, 10 yıla ilişkin bakacak. Art niyet gözetmedik. Temiz alacağız, temiz bırakacağız. Küsmece, darılmaca yok. Niyetimiz tamamen temiz almak ve temiz bırakmaktır. Varsa bir hata aynı hatayı yapmamaktır. Bundan doğal birşey olabilir mi?   
TSO BİR ŞEY YAPMASIN MI?
Düğüne gittiğimizde takı takıyorsak cebimizden takıyoruz. Kim nereye gidiyorsa cebimizden alıp takıyoruz. Bunun dışında yol ve yöntem yok. Sokakta bazı densiz insanlarca konuşuluyor. Adam istiyor ki hiç bir yere gitmesin TSO hiçbirşey yapmasın. Ya nasıl yapmayacaksın, gitmeyeceksin?  
 "MAAŞLARDA DÜŞÜŞ OLMAYACAK" 
OYAK Yönetim Kurulu Başkanı ile görüştük. Her yaptığımız görüşmeleri de basına servis etmiyoruz. İşe oğlumu, kızımı al veya şu üyemize şu sacı ver diye konuşmadık. Bu şehirle ilgili ne düşünüyorsunuz dedik. 2019 Yılı Ereğli açısından üretim açısından da karlılık açısından da verimli bir yıl olacağın OYAK Yönetim Kurulu söyledi. Çalıştırmış oldukları sağladıkları istihdamda düşüş olmayacağı, maaşlarda da düşüş olmayacağını belirtti" 
Gazetecilere ve TSO yöneticilerine pide ikramı yapıldığı toplantıda Keleş, ilçede sportif faaliyetlerin arttırılmasına yönelik Erdemir'in üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğine değindi, amatör spor kulüplerine Erdemir tarafından 1-2 top verilmekle sosyal sorumluluğun yerine getirilemediğini anlattı.
Hüseyin ORHAN

Haber Kaynağı, Hüseyin Orhan

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48