'Milletle dertlenmeyen tasfiye olacak'

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bağlık mahallesinde yaptığı halk toplantısında “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Evet derseniz, artık milletle dertlenmeyenler siyasetten tasfiye olacak. Bu sistemle uzlaşı artacak, kutuplaşmalar azalacak, koalisyonlardan kurtulacağız” dedi.

'Milletle dertlenmeyen tasfiye olacak'

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Referandumu oylaması öncesi Bağlık mahallesindeki turlarını sürdürüyor. Bağlık mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Evet diyerek destek istedi.

Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın tarafından karşılanan Başkan Uysal, lhalkın istek ve taleplerini dinleyerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Türkiye’ye neler kazandıracağını madde madde anlattı, vatandaşların merak ettiği soruları yanıtladı.

“EVET DEMEK İÇİN ÇOK SEBEP VAR”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine Evet demek için Milletin çok sebebinin olduğunu belirten Başkan Hüseyin Uysal; “Bu sisteme Evet derseniz, artık Milletle dertlenmeyenler siyasetten tasfiye olacaklar. Hükümet sisteminin başına geçmek isteyen kişi yüzde 50+1 oy almak zorunda olduğu için yani her 2 kişiden birinin oyunu almak zorunda olduğu için bu sistem uzlaşıyı artıracak, kutuplaşmaları azaltacak ve en önemlisi bir daha koalisyon dönemlerini yaşamayacağız” dedi.

‘Evet demek için Hayır’ın etrafında birleşenlerin fotoğrafı bile yeterli bir sebep’ diyen Başkan Hüseyin Uysal, “Türkiye’nin büyümesini ve güçlenmesini istemeyen şer güçler, ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen terör örgütleri hep bir ağızdan Evet çıkarsa biteriz diyorlar. İşte sadece bu bile Evet demeye yeterli” dedi.

Başkan Uysal, son haftaya girilen Anayasa Referandumun da Kdz.Ereğli halkına güvendiğini belirterek; “Milletimizin sağduyusu galip gelecek, ülkemizi Evet’lerimizle daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 06:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48