MURAT SESLİ, ERDEMİR'İN İŞÇİ ALIMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MURAT SESLİ, ERDEMİR'İN İŞÇİ ALIMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Karadeniz Ereğli ilçesi önceki dönem belediye başkanı Murat Sesli Erdemir'e yapılacak işçi alımı üzerine sesli ve yazılı mesaj yayımladı.

Sesli mesajında şu ifadelere yer verdi;

''Son günlerde Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin işçi alımı yapacağını duyurması ve bununla ilgili ilçemizde yaşanan hareketliliği yakından takip ediyoruz. Şunu öncelikle belirtmek isterim ki;  İlçemizin ekonomik ve sosyal gelişmesinde büyük rol oynayan gözbebeğimiz Erdemir’in yıllar sonra işçi alımı yapacak olması bizleri olduğu gibi bölge halkımızı da çok mutlu etmiştir.

Ancak, bölge halkının ve bizlerin talebi alınacak işçilerde Ereğli bölgesinde ikamet etme şartı aranmasıdır. Alımlarda sadece Endüstri Meslek Lisesi mezunlarına değil, diğer liselerden mezun olmuş gençlerimize de şans tanınması gerekmektedir. Bununla ilgili olarak Ereğli Belediye Başkanı öncülüğünde oluşan “Ereğli geleceğini konuşuyor” platformunun tüm belde belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ve STK başkanlarının acilen toplanması gerekmektedir. Platformun alacağı ortak karar ile Erdemir yöneticilerini ziyaret edip taleplerini iletmelidir. Bu konu şu anda Ereğli’nin en öncelikli konularından biridir. Gün kavga etme günü değil, birlik ve beraberlik içerisinde Ereğli’nin menfaatlerini koruma günüdür.

Ayrıca, yıllardır Erdemir’de çalışan ancak kadroya alınmayan OYPA personellerine verilen sözlerin yerine getirilmesi ve kadroya geçişleri sağlanmalıdır.

Bu vesile ile işçi alımı konusunda OYAK ve Erdemir yönetimine çok teşekkür ediyorum.''

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmin mehmet gunes
İsmin mehmet gunes - 2 yıl Önce

Zonguldakda kozlu da oturuyorm 4 aydır issizim rahsiz çocuğum var sol kolu tutmuyor kendi imkânlarımla amaliyat ettirdi m Taha üç yaşında bende isterim Erdemire girip çocuğumu Taha iyi birtedavi ettirmek lütfen bana yardımcıolur saniz sevinirim no 5343216352

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48