O Projeye Onay Çıkmadı...

O Projeye Onay Çıkmadı...

O Projeye Onay Çıkmadı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından Ereğli Belediyesi tarafından Erdemir caddesinin tek yön yapılmasına ilişkin projeye onay çıkmadı.

Erdemir caddesinde yapılacak olan tek yön uygulama çalışmasına yönelik Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından yapılan yazılı açıklamada “Belediye Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğünüzün önümüzdeki günlerde uygulamayı koymayı düşündüğü; İstanbul Yol Ayrımı yönünden gelen araçların çarşı merkezine gitmeleri için Erdemir Caddesi Jet Yol ayrımından Dergaz ın olduğu kısma inip, alt yoldan devam edecekleri veya Hatip Sokağa çıkıp, Etaş Otel güzergahından, Murat Taksi önünden çarşı merkezine inilmesi öngörülüyor. Yazıda bahsi geçen yol güzergahları rampa aşağı olduğundan kış mevsiminde karlı, buzlu havalarda araçların bu yollardan inmesi çok zor olacak, buralarda araçların kayması sonucu trafik kazası olma ihtimali çok yüksek. Yine Göztepe Köprüsü ve Meydanbaşı Caddesinden çarşı merkezine inecek araçlar, Kız Meslek Lisesi altı, eski Tansa market (şimdiki Muhtarlar Derneği) önünden Murat Taksinin oraya inecekler ve Etaş Otel önünden inen araçlar ile çakışacağından burada trafik sıkışıklığı yaşanacak, trafik kazalarına sebebiyet verecektir. Oda olarak bu konuda çözüm önerimiz ; İstanbul Yol Ayrımından Çarşı Merkezine gidecek olan araçların şu andaki mevcut güzergahtan gitmeleri ve gelmeleri ancak, bu güzergahta trafik sıkışıklığına sebep olan Erdemir Caddesi -Anadolu Hastanesi güzergahında sağlı sollu park eden araçların kaldırılması ile trafik sıkışıklığına çözüm bulunacağı, bu sayede gidiş ve gelişte trafiğin rahatlayacağını düşünüyoruz” denildi.

Diğer yandan Ereğli İlçe Trafik Komisyonunun 03/09/2010 tarih ve 2009/14 sayılı kararıyla Erdemir Caddesi ve İbrahim Efe Caddesi 14 Aralık 2009 tarihinde tek yön olarak kullanılmaya başlamıştı. 12 Mart 2010 günü yapılan toplantı da bu güzergahların tekrar eski haline dönmesi kararlaştırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48