Öğrenciler, seçime gitti

Öğrenciler, seçime gitti

Öğrenciler, seçime gitti

Karadeniz Ereğli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Karadeniz Ereğli Belediyesi Çocuk ve Gençlik Meclisi seçimleri, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapıldı.
AKM Nikâh Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, öğretmen, öğrenciler ve velilerle gurur duyduğunu belirtti.
Başkan Uysal, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizlerin amacı sizlere yaşanabilir bir şehir bırakmak. Bir şehirde çocuklar mutlu ise şehir mutlu olur. Amacımız ilçemizi çocukların ve gençlerin mutlu olabileceği bir şehir haline getirebilmek. Bunun için çok çalışıyoruz. Çalışkan, özgüvenli ve kendine güvenen bir toplum ayakta kalabilir. Kendinize güvenin, hayal edin ve özgüveninizi hiç kaybetmeyin.” Dedi.
Daha sonra Çocuk Meclisi Başkanlığı seçimleri yapıldı. 10 adayın yarıştığı seçimlerde Ören Orta Okulu’ndan Ömer Sait Başköy Çocuk Meclisi başkanı olurken, Başkan Yardımcılığına ise İzmirlioğlu İlkokulu’ndan Melek İzmirli seçildi.
4 adayın yarıştığı Gençlik Meclisi seçimlerde ise Özel Final Temel Lisesi öğrencilerinden Batuhan Demiriz başkanlığa, Uzunmehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Şüheda Aslan da başkan yardımcılığına seçildi.
Öğrencilere mazbatası ve Meclis Başkanlıkları rozetleri Başkan Uysal tarafından verildi. Seçimlere İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Akdeniz, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, okul öğretmenleri, öğrencileri ve veliler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48