Öğrenciler, tatbikatın parçası oldu

Öğrenciler, tatbikatın parçası oldu

Öğrenciler, tatbikatın parçası oldu

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ilçedeki özel bir okulda yangın ve kurtarma tatbikatı yaptı.

Ereğlideki özel bir okulda, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla itfaiye ekiplerinin katılımıyla yangın ve kurtarma tatbikatı düzenlendi.

Tatbikatta, itfaiye ekipleri senaryoya göre okulda meydana gelen yangına müdahale etti, öğrencilerin sınıf pencerelerinden tahliyelerini sağladı.

Okul bahçesinde çıkan yangın, itfaiye ekipleri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından söndürüldü.

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında ilçedeki okullarda yangın ve kurtarma tatbikatları gerçekleştirdiklerini belirtti.

Etkinlikte deprem ve yangın anında oluşabilecek olumsuzluklara karşı hareket tarzının detaylarıyla anlatıldığını ifade eden Ateş, şunları söyledi:

Senaryo gereği acil durum alarmının çalması ile öğrencilerimiz güvenli bölgelere tahliye edilmiş, üst katlarda mahsur kalan öğrencilerimiz merdivenli araçla, aracın girmediği bölümlerde ise iplerle tahliyeleri sağlanmıştır. Tatbikata katılan öğretmenler ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Bu tür tatbikatlara son derece önem veriyoruz.

haber

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48