Öğrencilerden Çöp toplama yarışması

Öğrencilerden Çöp toplama yarışması

Öğrencilerden Çöp toplama yarışması

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, ilkokul öğrencileri arasında oluşturulan takımlarla, köy civarında çöp toplama yarışması düzenlendiği bildirildi.

İlçeye bağlı Bakırlık Köyündeki Çınar Boru İlkokulunda öğretmen Ebru Cengiz, yaptığı açıklamada, öğretmenler Yasin Cengiz ve Muharrem Döngelli ile birlikte hazırladıkları projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Cengiz, proje kapsamında, okul öğrencilerinden oluşan Kırmızı; Mavi ve Yeşil renkli formalar giydirilmiş öğrencilerin, öğretmenleri eşliğinde köy civarında çevreye atılan çöpleri topladıklarını belirten Cengiz, şöyle dedi:

“Yaptığımız araştırmada, köy civarının çöp atıkları ile dolu olduğunu belirledik. Bu amaçla, aynı zamanda doğaya karşı sorumluluğumuzu da göz önüne alarak öğretmen arkadaşlarımızla birlikte böyle bir projeyi hazırladık. Bu kapsamında, okul öğretmenleri eşleğinde takımlara ayrılan öğrenciler arasında çöp toplama yarışması yapıldı. Öğrencilerimizin topladığı çöpleri, köydeki çöp konteynerlerine koyduk. Bu sayede köyümüzün daha temiz olmasını sağladığımıza inanıyoruz. Yarışmaya döndürdüğümüz etkinliğimiz sonunda üç takımımızı da birinci ilan ederek, öğrencilerimizi pasta ikramı ile ödüllendirdik.

Amacımız bir yandan farkındalık yaratmak, diğer yandan ise öğrencilerimizin çevreye daha duyarlı olmalarını sağlamaktı. İnşallah bu projemiz bir farkındalık yaratır, köy halkının çevreye daha duyarlı olmasını sağlar diye ümit ediyoruz.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 23:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48