PİKNİK ALANLARI BAHARA HAZIRLANIYOR

Karadeniz Ereğli Belediyesi'nde bahar çalışmaları hızlandı. Şehrin ortak alanlarında budama, ilaçlama, çiçeklendirme, bakım faaliyetleri devam ediyor. Belediye Başkanı Halil Posbıyık ekibiyle beraber bu kapsamda Kestaneci Piknik Alanı’nda incelemelerde bulundu. Piknik alanlarında ağaçlar budanacak, oturma alanları, mangallar artırılacak. Parkta bakımları yapılan hayvan çeşitliliği artırılacak. Park yollarının, ahşap yapıların bakım, onarımları yapılacak.

PİKNİK ALANLARI BAHARA HAZIRLANIYOR

Kdz. Ereğli kış aylarını geride bırakıyor. Bahar aylarıyla beraber şehrin ortak alanlarında, parklarda, budama, ilaçlama, çiçeklendirme, bakım faaliyetleri hızlandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Başkan Yardımcıları ve ilgili birimlerin yöneticileriyle beraber bu kapsamda Kestaneci Piknik Alanı'nda incelemelerde bulundu.

Başkan Posbıyık, incelemelerinin ardından gördüğü eksiklikler ve ilave yapılması gereken çalışmalar konusunda ilgili birimleri görevlendirdi. Buna göre, Eski kantar bölgesi, Ömerli, Kepez başta olmak üzere bütün piknik alanlarında ağaçlar budanacak, oturma alanları, mangallar artırılacak.

Kestaneci Piknik Alanı'nda bakımları yapılan ve onlara yaşam alanı sağlanan hayvanların çeşitliliği de artırılacak. Kış ayları nedeniyle korunaklı yerlere götürülen hayvanlar, Mayıs ayından itibaren yeniden parka getirilecek. Park yollarının, ahşap yapıların bakımları, onarımları yapılacak. Park, çim ve çiçeklerle donatılacak.

Piknik alanlarında sosyal etkinliklerin artırılması da düşünülüyor. Geçen yıl açık hava sinema etkinliğine ev sahipliği yapan parklar arasında bulunan Kestaneci Piknik Alanı, bu yıl da pek çok etkinlikle gündemde olacak.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER