POSBIYIK DURMAK BİLMİYOR

POSBIYIK DURMAK BİLMİYOR

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye ve Avrupa’da ses getiren ülkenin en büyük ödüllü festivalinin bitiminin ardından belediyenin yaptığı önceden planlanmış çalışmaları yerinde inceledi.

Beraberinde Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert ve ilgili teknik ekiple sahadaki çalışmaları gezip, brifing alan Başkan Posbıyık, Sakindere 2. Etap çalışmaları tamamlandıktan sonra bölgenin trafik yükünün azalacağını söyledi.

Başkan Posbıyık, “Sakindere'de çok zahmetli bir çalışma yapıyoruz. Hep ifade ediyorum, eskiden buradan katır geçmezdi ama Londra asfaltına döndürdük, daha da döndürmeye devam ediyoruz. Burası çorak yerdi, zamanında aldığımız büyük büzlerle alt yapıyı yaptık. Bağlantı yolunu açarken kayalık bir nokta karşımıza çıktı. Kayaları kırarak yolu açacağız ve büz döşemeye devam edeceğiz. Sakindere ile Aktaş’ı bağlamış olacağız. 900 metrelik yolun 600 metresini açtık. Bölgenin bu çalışmayla çehresini değiştireceğiz. Hatip Cami'nin önünde yapacağımız operasyonlarla buraları da birleştirdiğimiz zaman trafiği minimuma indireceğiz” dedi.

ASFALT ÇALIŞMALARI

Öte yandan, Karadeniz Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde 650 kilometrelik yol ağında ihtiyaç duyulan noktalarda sıcak ve emisyon asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, asfaltlama çalışmalarının sürdüğü Hamzafakılı Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert’ten brifing alan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Hem sıcak asfalt hem de emisyon asfalt çalışmalarına başladık. İlk etapta Organize Sanayi'ye giden yol üzerindeki Hamzafakılı Mahallesi’nden başladık. Çok kötüydü burası, üzerinden araçlar geçmiyordu, şimdi çok iyi bir yol oldu ama tabiî ki üzerinden OSB’ye gidip gelen ağır tonajlı araçlar geçtiği için yakın zamanda ne olur onu da bilemiyorum. Çalışmalarımız hızla devam edecek. Kıyıcak Mahallesi’nde emisyon asfalt çalışmaları var. Daha sonra Hamzafakılı’nın Göktepe bağlantı yoluna geçeceğiz. Topçalı’ya geçeceğiz. Bölücek’te Çimenler mevkisinde bir çalışma yapacağız. Tespit edilen bölgelere bu yaz boyunca asfalt dökeceğiz. Asfalt çalışmaları Ereğlimize hayırlı olsun.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2022, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER