POSBIYIK, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLADI

POSBIYIK, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLADI

POSBIYIK, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLADI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Posbıyık, mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Sevgili Gençler

19 Mayıs’ta, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş, demokratik, laik, hukukun üstünlüğüne, millet egemenliğine dayalı, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda attığı ilk adımın 101. yıldönümünü kutluyoruz.

Bir ulusun tarihte var olma mücadelesini başlatan bu ilk adım, bugün de hepimize yol göstermeye, ışık tutmaya, hedeflerimizi gerçekleştirmek için güç vermeye devam ediyor.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan bütün kahramanlarımızı minnetle anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk bugünü gençliğe armağan ederek onlara, cumhuriyeti, cumhuriyet değerlerini, bağımsızlığı koruma, çağdaş uygarlık düzeyini ileriye taşıma görevini vermiştir. Bu görev, aynı zamanda gençlere duyulan büyük bir güvenin ve inancın göstergesidir.

Cumhuriyet değerlerine, demokrasiye sahip çıkan, sorgulayan, eleştiren, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek, onları desteklemek hepimizin sorumluluğu olmalı. Bizler de ülkemiz için sorumluluk duyan, kendisini geliştirmek için emek harcayan, ülkemizi çok daha ileri noktalara taşımak için heyecan duyan bütün gençlerimize güveniyoruz.

Sevgi, barış, dostluk kenti Kdz. Ereğli’nin yüreği vatan aşkıyla dolu üretken, çalışkan gençlerini sevgiyle kucaklıyorum.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48