POSBIYIK KURSA KATILDI CAMA ŞEKİL VERDİ

POSBIYIK KURSA KATILDI CAMA ŞEKİL VERDİ

Karadeniz Ereğli Belediyesi, Cumhuriyet Halk Evleri'ndeki kursların çeşitlendirilmesi ve geniş kesimlere ulaşabilmesi için önemli yatırımlar yapıyor. Bu kapsamda yeni kurulan cam atölyesi, yoğun ilgi görüyor.

Üç haftadır çalışmalarına başlayan kursiyerler, şimdiden birbirinden çarpıcı ürünler ortaya koymaya başladılar. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da derslerden birine katılarak cama şekil verdi.

Cumhuriyet Halk Evleri'nde yoğun bir hareketlilik var. Kdz. Ereğli Belediyesi, kursların çeşitlerinin artırılması, kursiyerlerin üretimlerini pazarlama imkanlarının yaratılması için önemli yatırımlar yapıyor. Bu kapsamda yeni kurulan seramik fırınının ardından şimdi de cam atölyesi açıldı. Kursiyerler henüz üç haftadır çalışmalara başlamalarına karşın birbirinden güzel ürünler ortaya koymaya başladılar. Belediye Başkanı Halil Posbıyık kursa katılarak eline cam çubuğu aldı, camı eriterek şekil verdi.

Posbıyık, bu kurslara büyük önem verdiklerini, katılımın her geçen gün daha da arttığını belirterek, öğretmenlere teşekkür etti. Bu kursların sanatın yaygınlaştırılmasına, becerilerin artırılmasına çok katkı sağladığını ifade eden Posbıyık, her derslikte başka bir kursun devam ettiğini ve ortamın cıvıl cıvıl olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi. Posbıyık, dersleri veren cam sanatçısı Tuğsal Gençer'den bilgi aldı, kursiyerlerle sohbet etti, taleplerini dinledi ve her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Posbıyık'a, Meclis Üyesi Sertan Kuzu ve Belediye'nin ilgili kadroları eşlik etti.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48