Posbıyık, “Önceliğimiz festival değil, halkın sağlığı”

Posbıyık, “Bu ortamda festival gündemimizde değil”

Posbıyık, “Önceliğimiz festival değil, halkın sağlığı”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “önceliğimiz Ereğli halkının sağlığıdır. Bu ortamda festival gündemimizde değil” dedi.

Posbıyık, Türkiye Belediyeler Birliği’ne yaptığı “yerel yönetimlerin kaynak ihtiyacının karşılanması için devreye girin” çağrısı ardından basında yer alan yorumlara cevap verdi. Belediyesi Basın Bürosu aracılığı ile yapılan yazılı açıklamada, aynen şöyle denildi:
“Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın, Türkiye Belediyeler Birliği’ne yaptığı yerel yönetimlerin kaynak ihtiyacının karşılanması için devreye girin çağrısı ardından basında yer alan çeşitli yorumlar üzerine bu açıklamanın yapılması gereği doğmuştur.
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Koronavirüsle mücadele sürecinde yaptığı çeşitli açıklamalarda bu yıl belediyenin gündeminde festivalin bulunmadığını açıkça ifade etmiş, son olarak Kadir Gecesi nedeniyle düzenlenen program öncesinde haber ajanslarına yaptığı açıklamada bunu ‘Önceliğimiz Ereğli halkının sağlığıdır. Bu ortamda festival gündemimizde değil. Herhangi bir çalışmamız yok’ sözleriyle bir kez daha vurgulamıştır.
Karadeniz Ereğli Belediyesi bu yıl bir festival hazırlığı içinde değildir. Belediyemiz, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde önceliğini salgınla mücadeleye vermiş, halkın sağlığını esas almıştır. Evde kimsenin aç kalmaması için seferber olmuştur.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48