POSBIYIK: ZABITA, BELEDİYELERİN AYNASIDIR

BÖLGE ZABITASI EREĞLİ’DE TOPLANDI

POSBIYIK: ZABITA, BELEDİYELERİN AYNASIDIR

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 193’üncü yılında Zonguldak, Devrek, Alaplı, Gülüç ve Kandilli Belediyesi zabıtası, Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde bir araya geldi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Zabıta, Belediyelerin aynasıdır. Bulunduğunuz bölgelerde belediye başkanlarınızın talimatlarıyla halka en iyi hizmeti vereceğinize inanıyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi, 193’üncü yıl kutlamaları nedeniyle bölgedeki zabıta teşkilatını buluşturdu. Düzenlenen moral gecesine, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, belediye başkan yardımcıları, Zonguldak Belediyesi, Devrek Belediyesi, Alaplı Belediyesi, Gülüç Belediyesi,Kandilli Belediyesi ve Ereğli Belediyesi zabıta ekipleri katıldı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bölge belediyelerinden gelen ve Ereğli Belediyesi’nde çalışan zabıta personeline çalışma hayatlarında başarı diledi. Zabıtanın çok önemli bir görev yaptığını söyleyen Başkan Posbıyık konuşmasında şu mesajları verdi:

“Zabıta gününüz kutlu olsun. Sağlık, sıhhat içerisinde eşlerinizle, çocuklarınızla birlikte uzun yıllar çalışmanızı diliyorum. Çok önemli görevler yapıyorsunuz. Zabıta, belediyenin aynasıdır. Zabıtanın yaptığı her hareket takip edilir. Eğer müspet hareketler yaparsa belediyesini abad eder, aksi olursa da sıkıntı yaratır. Onun için çok önemli bir göreviniz var, çünkü devamlı olarak halkla temas halindesiniz. Bulunduğunuz bölgelerde belediye başkanlarınızın talimatıyla halka en iyi hizmeti vereceğinize inanıyorum. Biz burada birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızdan memnunuz. Biz her şeyden önce disiplini, sevgiyi, barışı, dostluğu ön planda tutuyoruz. Bölgenin insanları olarak hep bir arada olmaktan mutlu oldum. Belediye başkanlarınıza selam ve sevgilerimi gönderiyorum."

Zabıta Müdürü Halit Aydın da yaptığı konuşmada personele, verdikleri hizmetler için teşekkür etti. Aydın “Teşkilatın kuruluşunun 193’üncü yılını kutluyoruz, tüm zabıta teşkilatlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bütün zabıta meslektaşlarıma beldelerindeki, ilçelerindeki çalışmalarda üstün başarılar diliyorum. Duayen Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a zabıta teşkilatına verdiği destekler için tüm çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bölge belediyelerinden gelen zabıta temsilcileri ve Ereğli Belediye Zabıta Müdürü Halit Aydın Başkan Posbıyık’a çiçek takdim ettiler. Zabıta teşkilatının gönlünce eğlendiği gece, birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48