Ruhsatsiz belediye binası iddiası

Ruhsatsiz belediye binası iddiası

Ruhsatsiz belediye binası iddiası

Zonguldakın Ereğli ilçesinde Kandilli beldesinde ki binası ruhsatsız olduğu için yıkılan Fevzi Ömer Yıldız, Kandili belediye binasının da imarının olmadığını ve binanın kaçak olduğunu iddia etti.

Ereğliye bağlı Kandilli Beldesinde yaşayan 42 yaşındaki Fevzi Ömer Yıldıza ait bina, Kandilli belediyesi tarafından ruhsatsız olduğu için yıkılmıştı. Kendisine ait binanın yıkılmasının ardından Çevrel il müdürlüğü ve Ankaraya giderek araştırma yaptığını kaydeden Yıldız, Kandilli belediye binasının da imarının olmadığını ve dolayısıyla ruhsatsız olduğunu iddia etti.

BELEDİYE KAÇAK BİNADA HİZMET VERİYOR...

Açıklamasında Kandilli Belediyesinin kaçak binada hizmet verdiğini de iddia eden Yıldız CHPnin, Kandilli Belediyesi tarafından 21 Temmuz Olağan Üstü hal (OHAL) kararı verildikten sonra 22 Temmuz sabahı, ruhsatı olmadığı gerekçesiyle 3194 kanun gerekçesiyle parti bayrağı ve Türk bayrağı sökülerek binam CHP yönetimi tarafından yıkılmıştır. Yapmış olduğum araştırmalar neticesiyle ruhsatı olmadığı tespit edilmiştir. Buradan soruyorum Belediyenin de mi yıkılması gerekiyor ? Ben Ankarayla yaptığım görüşmeler de ve bölgeyle yaptığım görüşmelerde CHP kandilli belediyesinin ruhsatsız olduğu tescillenmiştir. Buradan CHP genel başkanına sesleniyorum, yollarda adalet arayacağına kendi belediyesinde  adalet aramanın, hakkın  adaletin tecelli edilmesi noktasında, elimde olan İl Çevre Müdürlüğünün Kandilli Belediyesinin imarı olmadığının, gereken yaptırımının 30 günlük süre verilmesi, yine Vali yardımcımızın  30 günlük imar kanunun uygulanması , Ankarada Genel Müdürümüzün ivedilikle yapılmasının talimatı verilmiştir. Buradan bir kez daha sesleniyorum Tapusu hazineye ait  bir arazidir. Belediye Başkanının hiç bir kurumdan izin almadığına dair kaçak bir belgenin olduğunu, hiç bir kurumdan izin alınmadığının, yine geçmişte ki  Belediye gibi şuan ki  CHP Başkanın da ruhsatının olmadığına dair resmi evraklar. Buradan sesleniyorum vatandaşa uygulanan yasa , kanunlar CHPli belediyelere neden uygulanmıyor ? İmar kanunları 32. ve 42. madde de her şey açıkça ortadadır. CHPli Belediye tarafından benim şahsıma ait belde de emsal yok kişiye özel yapılarak benim binam neden yıkıldı bunun sorgulanmasını istiyorum. CHPli Belediyenin ruhsatı olmadığından, yıllardan beri orman ve hazinede oturduğu,  hiç bir kuruma kira vermediği halde bu binaya 3194 sayılı imar kanunun 3194 maddesi neden uygulanmıyor, yetkilileri göreve çağırıyorum. Hakkın ve adaletin tecelli edilmesini istiyorum. Devlet babanın mağdur vatandaşın yanında olmasını istiyorum ve bu CHP  zihniyetlerinin Türkiye de son verilmesini, hangi güçlerin bunları kolladıklarını ortaya çıkarmalarını istiyorum dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil
Kamil - 5 yıl Önce

Yasa ve kanunlar vatandaşa ayrıkandilli belediyesine ayrımı uygulanıyor.Eşitlikten bahsedenler.

Hak
Hak - 5 yıl Önce

TTK nın su deposunu sahiplenmiş benim binam diyor.

İbrahim k.
İbrahim k. - 5 yıl Önce

Boyle seylere devletin cok dikkat etmrsinlazim belediye diye goz yumulmamalidir ortada magdur bir vatandan var derhal care bulunmasi lazim

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48