SAĞANAK YAĞIŞ EREĞLİ KIRSALINDA ETKİLİ OLDU!..

İTFAYE MAHSUR KALAN 10 KİŞİYİ KURTARDI

SAĞANAK YAĞIŞ EREĞLİ KIRSALINDA ETKİLİ OLDU!..

Bölgeyi etkisi altına alan sağanak yağış sonrası Kdz. Ereğli kırsalında dereler taştı, mahsur kalan 10 kişi Ereğli Belediye İtfaiyesi tarafından kurtarıldı.

Ereğli’ye bağlı köylerde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağmur sonrası gece saatlerinde Çaylıoğlu ve Baraj deresi taştı, mahsur kalan 10 kişi Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

Etkili olan sağanak yağış sonrası Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla itfaiye ekipleri gece saatlerinde köyde taşkınların yaşandığı bölgelere sevk edildi. Çaylıoğlu Köyü Kelçe Mahallesi'ndeki Kelçe Köyü köprüsünde ulaşımı engelleyen göçmeler yaşandı. Dere seviyesindeki evlerin zemin katlarını su bastı. Mahsur kalan Hasan, Hüseyin, Fatma Sevim ve Sultan Kayacan, itfaiye ekipleri tarafından güvenli yerlere götürüldüler.

Erdemir Barajı'ndan Gülüç Irmağı'na akan kolda bulunan baraj deresinin taşması sonucu Çiğdemli Köyü Bakırçayır mevkiinde (Göleviç Mah. Altı) 2 ayrı çiftlik evinde de 6 kişi mahsur kaldı.

İtfaiye ekiplerinin yardımıyla mahsur kalan Recep ve Fatma Okur ile diğer çiftlik evindeki Haydar, Kevser, Musa ve Kibra Turhan kurtarıldı.

Bölgedeki dereler itfaiye ekipleri tarafından gözlem altında tutuluyor.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48