“ŞANTAJCILARI ARAMIZDA BARINDIRMAYACAĞIZ”

Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Necati Günay, yönetimi ve basın mensupları ile Emniyet Müdürü Hakan Çelik’i ziyaret etti.

“ŞANTAJCILARI ARAMIZDA BARINDIRMAYACAĞIZ”

Gazetecilerden Emniyet Müdürü Çelik’e ziyaret “Basınla birlikte çalışacağız” Karadeniz Ereğli Emniyet Müdürü 17 gazeteciyi ağırladı. 28 Ocak 2020 Salı saat 14.30’da gerçekleştirilen ziyarette, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı aynı zamanda Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi İ. Necati Günay, yönetim kurulu üyeleri ve ilçedeki gazeteciler yer aldı.

ŞANTAJCILARI ARAMIZDA BARINDIRMAYACAĞIZ

Kısa süre önce Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan, öncesinde Zonguldak ve memleketi Gaziantep’te görev yapan Hakan Çelik’e “Hayırlı olsun” amacıyla gerçekleştirilen ziyarette konuşan İ. Necati Günay; “Öncelikle yeni görevinizde hayırlı olsun temennilerimi sunarak, Ereğli Gazeteciler Derneği ve Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi olarak ilçemize hoş geldiniz diyorum. Basınla birlikte iletişim halinde olarak birlikte çalışacağımıza inanıyorum. İlçemizde çok kıymetli bu işi hakkıyla yapan gazeteci arkadaşlarımız var. Ancak 2 ya da 3 tanede maalesef meslek ahlakı ile ters düşen kişilerde var. Biz dernek olarak şantajcı ve montajcıları aramızda barındırmayacağız. Bu kişilerin söylemlerine de itibar etmemeniz telkininde bulunmak istiyorum. Biz Ereğli Gazeteciler Derneği ve Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi olarak biz bütün arkadaşlarımızı kucaklamaya hazırız. Ancak bu arkadaşlar yaptıkları ve tavırları ile hem derneğimize hem de bu mesleğe ters düşüyorlar” diyerek samimi karşılamasından dolayı Emniyet Müdürü Çelik’e teşekkür etti.

GAZETECİLERLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ"

Gaziantep’ten Zonguldak’a oradan da Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Hakan Çelik, şunları söyledi:

“Hoş geldiniz Ziyaretinizden dolayı siz nezdinde tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bilgi alış-verişinde birlikte çalışacağız. Elbette bazı bilgilerde, soruşturmanın selameti için bilgileri tam aktaramıyoruz. Birkaç gün içerisinde toplantılar yaparak birim amirleri, komiserler ile bu konuyu görüşeceğim. Gazeteci arkadaşlarımızı bilgi konusunda ilgili birimlere yönlendireceğiz. Konuyla ilgili sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ayrıca, ilçe nüfusuna oranla personel sayımız biraz yetersiz. Sahada ve masa başında toplam 180 personel görev yapıyor. Halkımızın huzur ve güvenliği için 7-24 görevdeyiz” dedi.

Yaklaşık 40 dakika süren ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48