"SERVİS ARAÇLARININ DURUMU HER GEÇEN GÜN KÖTÜYE GİDİYOR"

"SERVİS ARAÇLARININ DURUMU HER GEÇEN GÜN KÖTÜYE GİDİYOR"

Kdz. Ereğli'de Umum Servis Araçları Dernek başkanı Muhammet Başkan, 120 servis aracından 20 servis aracının çalıştığını ve öğrenci servis sahiplerinin durumlarının her geçen gün kötüye gittiğini ifade etti.

Ereğli’ de yaşanan PANDEMİ salgını dolayısıyla okulların kapanması ile birlikte iş konusunda sıkıntı yaşayan Umum Servis araçları üyeleri, yüz yüze eğitimin başlamasına rağmen 120 araçtan 20 tanesinin çalıştığını ifade ederek, iş konusunda büyük sıkıntı çektiklerini ifade ettiler.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan, uzun süredir çalışmayan servis araçları sahipleri çalışanlarının ve ailelerinin büyük sıkıntı içinde olduklarını ve bu konuda kendilerine yönelik bir çalışma yapılmasını istediklerini ifade etti.

Başkan açıklamasında “PANDEMİ salgını ile birlikte okulların kapanmasının ardından tek gelir kaynakları öğrenci servis araçları olan üyelerimiz aylardır çalışmıyor. Kısa süre önce başlayan yüz yüze eğitim de de öğrencilerin çoğu ya aileleri tarafından okula bırakılıyor ya da aileleri tarafından okula gönderilmiyor. Yetkililerimizden devlet büyüklerimizden bu konuda bir çalışma yapılmasını ve servis araç sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi konusunda adım atılmasını diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48