ŞOFÖRLER ODASI'NDAN AÇIKLAMA...

ŞOFÖRLER ODASI'NDAN AÇIKLAMA...

Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Meslek Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Civelek, Erdemir’in son dönemlerde ortaya koyduğu uygulamaların sadece Ereğli Nakliyecisini değil, Zonguldak’taki nakliyeci esnafını da sıkıntıya sokacağını, bu konuda tüm kurum ve kuruluşlardan destek istediklerini bildirdi.

Civelek, yazılı açıklamasında 2016 yılında Ereğli ilçesi başta olmak üzere Zonguldak ve diğer ilçelerde, sorunlarını yakinen bildikleri nakliyeci ve kamyoncu esnafının mağduriyetini gidermek için S.S. Erbirlik Yük Taşıma Kooperatifi’ni kurduklarını hatırlattı.

Bu çabalara katkı verenlere teşekkür eden Civelek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“2016 yılında Ereğli ilçemiz başta olmak üzere, Zonguldak ve diğer ilçelerimizde sorunlarını yakinen bildiğimiz nakliyeci ve kamyoncu esnafılarımız mağdur olduklarından dolayı zamanın Oyak Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, sayın Valimiz Ali Kaban, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı rahmetli Yaşar Tetiker, ilçemiz iş adamlarından Akın Tatoğlu, Abdülkadir Çınar ve ben Şoförler Odası Cevdet Civelek, toplantılar yaparak nakliyeci ve kamyoncu esnafımızın mağduriyetlerini gidermek, birlik ve beraberliklerini sağlamak amacıyla S. S. Erbirlik Yük Taşıma Kooperatifi kuruldu.

Zamanın Oyak Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır’ın katkılarıyla bu zamana kadar nakliyeci esnafımıza iş temin ettikleri için Sayın Ali Pandır’a ve Oyak yetkililerine teşekkür ediyoruz. Son zamanlarda aldığımız bilgilere göre, Oyak Erdemir yönetiminin nakliyeci esnafımızın yük taşıma işleri için yeniden ihale yaptığı, bu durumun nakliyeci esnafımız üzerinde tedirginlik yarattığı belirtilmektedir. Erdemir’in son dönemlerde ortaya koymaya çalıştığı bu uygulamalar ile sadece Ereğli nakliyecisi değil, bütün Zonguldak nakliyeci esnafımız sıkıntıya girecektir. Erdemir’in nakliyeci ve kamyoncu esnafımızın hakkındaki bu sıkıntılı uygulamaları hayata geçirmesi durumunda ilimizin iktidar ve muhalefet milletvekilleri,  tüm belediye başkanları, siyasi parti il başkanı ve ilçe başkanları, Zonguldak’ta bulunan 28 esnaf odasının birlik başkanı ve ilçemizde bulunan 7 esnaf odası, Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni ilgilendiren bu konu, Ereğli’deki tüm esnaflara zarar vereceğinden dolayı herkes sorumludur. Nasıl hep beraber Erbirlik Yük Taşıma Kooperatifi’ni kurduysak, yine yukarıda belirttiğimiz gibi siyasetçiler ve kurumlar ile hep beraber olup esnafımız için mücadele vereceğimizi herkes bilsin. Bu konuda sonradan doğacak sıkıntılardan biz sorumlu değiliz. Biz Şoförler Odası olarak esnafımız için bu konuda elimizi taşın altına k oyacağımızı bilmenizi, herkesten de bu davranışı beklediğimizi belirtmek isteriz.

Ereğli esnafımıza hep birlikte sahip çıkalım. İnşallah Oyak Erdemir firmamız her konuda bize yardımcı olduğu gibi bu konuda da Nakliyeci esnafımızı mağdur etmeyeceğini umut ediyoruz. Kdz Ereğli’de bulunan 7 meslek odasıyla birlikte Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Arslan Keleş’in açıklamalarını da destekliyor ve duyarlılığı için kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48