Tek liste de olsa seçildi!

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan bundan böyle görevini ‘Atanmış’ değil, ‘Seçilmiş’ başkan olarak sürdürecek.

Tek liste de olsa seçildi!

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi 11. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kongreye tek listeyle giden Metin Ercan yeniden şube başkanı oldu. Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, konuşmasında yeni döneme ilişkin proje ve talepleri konusunda bilgi verdi.

Gülüç Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı ve Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf  Ziya Odabaş,AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun,  AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, CHP İlçe Başkan Vekili Sevdekar Aras, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Önceki Dönem Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, chp Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Sertan Ocakcı, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı irfan Erdem, Kdz Ereğli Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, bazı belediye meclis üyeleri, çeşitli Türk Metal şubelerinin temsilcileri ve Erdemir ve Tat Metal çalışanlarından sendika üyesi  çok sayıda işçi katıldı.

ERCAN ŞUBE ÇALIŞMALARINI ANLATTI…

Türk Metal Şubesi Kdz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan da Türk Metal’in şubeleşme sürecinin büyüyerek devam ettiğini ifade ederek şunları söyledi:

“2015 yılında üstlendiğim şube başkanlığımda, aldığımız Türk Metal Bayrağını daha ileriye taşımak için gayretimiz oldu. Birlikte görev aldığımız icra kurulu, baştemsilci ve temsilci arkadaşlarımla hep uyum içinde oldum.  Acıyı da tatlıyı da birlikte yaşadık. Görev sürecimde her zaman yanımda bulduğumuz sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak olmak üzere, genel merkez yönetim kurulumuz, Ereğli şubesi bünyesinde birçok etkinliklere imza attı. Erdemir işçisine yakışan şekilde aldığımız ücret artışları ve sosyal haklar sayesinde çok daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürmelerine zemin hazırladık. Yüzyılın sözleşmesinin gerçekleştirildiği bu sözleşme kapsamında bulunan Ersem ve Ereğli çalışanı üyelerimiz refah seviyelerini arttırdı. Tat Metal’de birinci ve ikinci toplu sözleşmesini gerçekleştirdik.”

Ercan, görev süresince gerçekleştirilen üyeleri ve ailelerine yönelik sosyal etkinlikler konularında da bilgi verdi.

YENİ YÖNETİM KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Konuşmaların ardından, Türk Metal  Genel Başkanı Pevrul Kavlak başkanlığında divan oluşturuldu. Divan başkanlığı görevini fiilen Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı, Divan Başkan Vekili seçilen Yusuf  Ziya Odabaş tarafından yürütüldü. Divanda Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi divan başkan yardımcısı, üyelerden Tezcan Tepe ve Yalçın Marangoz da katip üyeler olarak görev aldı.

Kongrede saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Divan Başkan Vekili Yusuf  Ziya Odabaş’ın selamlama konuşmasının ardından konuk protokolün konuşmaları gerçekleştirildi.  Daha sonra 11. Genel kurul için oy kullanma işlemine geçildi.

Tek Listeyle gidilen Genel kurulda Metin Ercan başkanlığındaki yeni Türk metal Kdz Ereğli Şube Yönetiminde, Yakup Yılmaz Şube Sekreteri, Hakan Eskibina Mali Sekreter, Turgay Kavak teşkilatlanma sekreteri, Birol Onay ise Şube Eğitim Sekreteri görevlerini üstlendi.

Geçtiğimiz dönemde Teşkilatlanma Sekreteri Görevini yürüten Soner Uslubaş ve Şube Eğitim Sekreteri Görevini yürüten Mehmet Karakaya yeni yönetimde görev almadı.

Haber Kaynağı, Hüseyin Orhan

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48