TOBB VE EREĞLİ TSO'DAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE TABLET

TOBB VE EREĞLİ TSO'DAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE TABLET

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası , pandemi döneminde uzaktan eğitime katkıda bulunmak amacıyla ilçe genelinde belirlenen ihtiyaçlı öğrencilere toplam 100 adet tablet hediye etti.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), ve Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla alınan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uyumlu 100 adet tablet, İlçe Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle belirlenen ihtiyaçlı öğrencilere dağıtmak üzere 08/01/2021 Cuma günü gerçekleştirilen tören ile Okul Müdürlerine teslim edildi.
Gerçekleştirilen organizasyona Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, KDZ. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Kdz. Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları, Ahmet Türk, Tasin Tanyıldız, , Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan katıldılar.
Konuyla ilgili bilgi veren Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, yaklaşık 1 yıldan bu yana dünyada etkili olan pandemi sebebiyle bu yılki eğitim yardımlarının uzaktan eğitime destek vermek amacıyla tablet olarak yapıldığını söyledi.
Okullarda yüz yüze eğitime geçilememesi nedeniyle uzaktan eğitimin büyük önem kazandığını vurgulayan Başkan Arslan Keleş; “Hediye ettiğimiz bu tabletlerle, uzaktan eğitim için gerekli ekipmanı bulunmayan öğrencilerimizin dezavantajlarının giderilmesine ve bu yöndeki ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak istedik.  Amacımız; tableti olmadığından derslerini takip edemeyen, arkadaşlarından geri kalan öğrencilerimize destek olmak. Yeni nesillerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacak, onların eğitimlerine katkıda bulunacak bu ve benzeri destekleri imkanlarımız nispetinde gelecekte de sürdüreceğiz. Temennimiz; pandeminin bir an önce sona ermesi ve yüz yüze eğitimin en kısa sürede başlamasıdır. ” dedi. 
Kdz. Ereğli Kaymakamı Sayın İsmail Çorumluoğlu ve Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Aksoy desteklerinden dolayı Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48