Türkiye'ye model olabilecek bir çalışma

Fiziksel Engelliler Derneği’ni ziyaret eden Vali Çınar:

Türkiye'ye model olabilecek bir çalışma

Ereğli’de, Fiziksel Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek, burada engellilere yönelik çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ahmet Çınar, “Bu kesinlikle Türkiye’ye model olabilecek bir çalışma.  Bu modeli tüm Türkiye’ye yaygınlaştırırsak. ihmal edilen engellilerimizle ilgili hayatlarında kolaylık sağlayabilecek, yeni bir renk, yeni bir güzellik sağlayabilecek  bir çalışma olur” diyerek, dernek başkanı İsmail Şentürk’e teşekkür etti.

 

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Ereğli’de bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulundu. İlk olarak Ereğli Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret ederek. dernek yönetimi ve gazilerle görüş alışverişinde bulunan Çınar, ardından Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’niziyaret etti.

Vali Ahmet Çınar, burada derneğin Tekstil Atölyesi ve Bilgisayarlı Muhasebe kursunda incelemeler yaparak, Dernek Başkanı İsmail Şentürk ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Dernek Başkanı İsmail Şentürk, “Sizin buraya gelmeniz sırtımızı sıvazlamak anlamında bizim için önemli. Yeri gelmişken şu andaki İlçe Kaymakamı Nazım Bey’in de duacısıyız. Ereğli kaymakamı bizimle baba şefkatiyle ilgileniyor. Erdemir’den de, genel müdür olsun, tüm yetkililerinden sürekli destek alıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

MODEL OLABİLECEK BİR ÇALIŞMA…

Vali Çınar da konuşmasında yürütülen çalışmalar için dernek başkanı İsmail Şentürk’e teşekkür ettiğini belirterek:  “ Mekan çok güzel, ortam çok güzel. Yapılan işler, içerik, katılım, şehirle, şehir halkıyla iletişim, bütün bürokrasiyle iletişim, tüm devlet büyükleriyle iletişim, alınan onurlu ödüller düşünüldüğünde, İsmail Beyin liderliğinde çok güzel, model bir engelli derneği önümüzde duruyor.  Bu kesinlikle Türkiye’ye model olabilecek bir çalışma. Bu modeli tüm Türkiye’ye yaygınlaştırırsak.ihmal edilen engellilerimizle ilgili hayatlarında kolaylık sağlayabilecek, yeni bir renk, yeni bir güzellik sağlayabilecek  bir çalışma olur. Ben çok memnun oldum. Burası bir mezbele, bir harabeyken bu şekle getirilmiş. Herkes çok heyecanlı, çok mutlu. Bundan güzel bir şey olmaz. Hayırlı uğurlu olsun. Tebrik ediyorum” dedi.

 

Vali Ahmet Çınar, dernek onur defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

Ziyarette  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gökhan İnan, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Müftüsü Rüstem Can, Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’ın yanı sıra, Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Ereğli Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erkan Bülbül ve daire müdürleri de hazır bulundu.

.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 08:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48