Uçar’a tokat gibi cevap!

Uçar’a tokat gibi cevap!

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık için, “Üzerine para verseler partimize almayız” diyen AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar’a Posbıyık’tan tokat gibi cevap geldi.
Posbıyık belediye meclisi toplantısında yaptığı konuşmasında, “Hamdi Uçar, parayla gelsin diyorsun avucunu yalarsın avucunu. Eğer beni Ak Parti’ye almak için ne kadar uğraştıklarını öğrenmek istiyorsan, başta Celil Uzun olmak üzere eski il başkanlarına bir sorun kimlerin ayağıma geldiğini 2002’lerde 2004’lerde eski milletvekillerine sorun onlar sana anlatırlar. Daha sen yenisin. Politikayı da pek bilmezsin, para saymayı bilirsin.” Dedi.
Hakkında kamuoyundaki başka partiye geçeceği dedikodularını yanıtlayan Halil Posbıyık “Ben Cumhuriyet Halk Partisinin öz mü öz evladıyım, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiden olmaktan gurur ve şeref duyuyorum” sözleriyle konuştu. Posbıyık, AK Partiye geçeceğine dönük iddialar hakkında AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın “Para verseler üstüne gene almam demiş” dediğini belirterek  “la Hamdi Uçar kardeş, Sayın Milletvekilim la işin gücün parayla mı? Her şeyde para diyor bu ya. Bir defacık da parasız konuş ya” şeklinde konuştu.
Posbıyık şöyle dedi: 
 “ Çolakoğlu ve Polat Türkmen’den çok yardımlar gördüm sağ olsunlar. Saygı ile kendilerini anıyorum, ama Hamdi Uçar nedense beni pek sevmez Ereğli’yi sevmediği için beni sevmez. Ereğli halkından nefret eder. Zaten onun için Ereğli’den milletvekilimiz yok. Ereğli’ye karşı bir husumeti var yatırımların buraya gelmesini istemez engeller. Geçen gün bir televizyona çıkmış sormuşlar Halil Posbıyık, Ak Parti’ye geçmek isterse, geçiyor diyorlar ne dersiniz diye? Para verseler üstüne gene almam demiş, la Hamdi Uçar kardeş, Sayın Milletvekilim la işin gücün parayla mı? Her şeyde para diyor bu ya. Bir defacık da parasız konuş ya. Bir de bıyık bırakmış, bana göre çok yakışmış, tabi kendisi mi bıraktı talimat mı aldı onu bilmiyorum da. Benim etrafımdaki dedikoducular var ya onlara diyorlar ya bıyığı takmış boyu sanki sürmüş gibi diyorlar ama yok yakışmış gayet güzel delikanlı olmuş. Sayın Hamdi Uçar, sana sesleniyorum; OYAK Yönetim Kurulu Başkanı buraya geldiğinde Sayın Fatih Çakır kardeşim beni o toplantıya sokmak için elinden geleni yaptığını diğerlerinin de elinden geleni yaptığını biliyorum, sen de benim o toplantıya girmemem için elinden geleni yaptığını ve başardığını da biliyorum. Bizi bir şey bilmiyor zannetmeyin. Çünkü sen OYAK Yönetim Kurulu Başkanının etrafında ayrılmıyorsun, Zonguldak’a yatırım yapmak istiyorsun bunlar arasında bir ortaokul da var, Ereğli’ye bir şey yaptırmamaya çalışıyorsun. Bunları benim bilmediğimi zannetmeyin. Politikada istihbarat çok önemlidir. Sayın Hamdi Uçar, ey sana kurban olayım ya, ey benim Hamdi Uçar’ım ya. Sen beni AK Partiye alacaksın. Ben Cumhuriyet Halk Partisinin öz mü öz evladıyım, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiden olmaktan gurur ve şeref duyuyorum. Ama ben bir olayım var bu partide Ereğlililer belediyede asla partizanlık yapmak istemem, yapmayacağım da, yaptıramazlar da bana partizanlık. Bütün, Ereğli’de yaşayan 120 bin kişi, hangi partiden hangi düşünceden hangi ırktan olursa olsun benim kardeşim. Ya insaf edin ya üç günde bir beni bir partiye geçiriyorlar ya. Bıkmadınız mı ya? Geçmeyeceğim. Buradayım. Babamdan miras o bana. Sen de Hamdi Uçar, parayla gelsin diyorsun avucunu yalarsın avucunu. Eğer beni Ak Parti’ye almak için ne kadar uğraştıklarını öğrenmek istiyorsan, başta Celil Uzun olmak üzere eski il başkanlarına bir sorun kimlerin ayağıma geldiğini 2002’lerde 2004’lerde eski milletvekillerine sorun onlar sana anlatırlar. Daha sen yenisin. Politikayı da pek bilmezsin, para saymayı bilirsin ama politikayı bilmezsin. Onun için de durmadan bizim kalbimizi kırıyorsun. Kalp kırmak da ne var ya Polat Türkmen nerde görsem sarılırım, kucaklarım, öperim Allah razı olsun. Çolakoğlu’nu da öyle. Ak Parti İl Başkanını da. Ne olacak bu kalp kırmakla? Sen benim parayla satın alabilecek bir adam mısın sen? Sen gömlekçiydin dün, satış yapardın ben de Pazar yerinde sebzeciydim. Sen tabi sonradan patron oldun Özsüt’ler bol sütler falan filan Allah yolunu açık etsin. “

Gündem

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 01:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
şenol
şenol - 3 yıl Önce

özsütler bolsütler masAllah baskanım arkandayız halılbaskanım kalıten yeter

Alperen
Alperen - 3 yıl Önce

Sn hamdi ucar beyfendi senin kisisel oyun nedirki konusuyorsun blok oylarla benide ilk siralara koy bende vekil olurum bi kere vekil olmaniza sebep partiniz kendinizi nimetden saymayin sizin gibiler partilerine zarar veriyor bu sadece akp icinde degil butun partilerde var inslh bu durum degisir halk tarafindan sevilip sayilan akamedisyen alcak gonullu vekiller istiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48