UYSAL, GAZİ VE AİLELERİYLE BİR ARADA

UYSAL, GAZİ VE AİLELERİYLE BİR ARADA

UYSAL, GAZİ VE AİLELERİYLE BİR ARADA

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçe protokolüyle birlikte 19 Eylül Gaziler gününde ilçedeki gazi ve aileleriyle moral yemeğinde bir araya geldi. 
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda ilçede bulunan gazi ve aileleri ile şehit yakınlarına moral yemeği verdi.
Eski Bağlık Kantininde düzenlenen öğle yemeğine, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, TSO Başkanı Arslan Keleş, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve mahalle muhtarları, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin, Türkiye Harp Malulü, Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleri katıldı.
Programda, belediye hocaları tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunularak, dua edildi.
TEMEL ŞAHİN VE MEHMET ALİ DEMİRDÜYEN’DEN TEŞEKKÜR
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin ve Mehmet Ali Demirdüyen ise yaptığı konuşmalarda; “Gaziler gününde mutluluğumuzu bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bizi bir araya getiren ve bu yemek organizasyonumuzda bize destek veren başta Belediye Başkanımız Opr. Dr. Hüseyin Uysal ve ekibine ve hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar. 
UYSAL: “KDZ. EREĞLİ’YE YAKIŞAN RÜYA BİR FOTOĞRAF VAR’
Gaziler gününü kutlayan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise yaptığı konuşmada şehit yakınları, gazi ve gazi ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek; “Burada bugün tam arzu ettiğim istediğim gibi Karadeniz Ereğli’ye yakışan muhteşem rüya gibi bir fotoğraf var. İlçe protokolümüz, muhtarlarımız, gazilerimiz ve şehit ailelerimiz hep beraber biradayız. Bu fotoğrafa katkı veren sayın kaymamamıza,  Karadeniz Bölge Komutanımıza ve siz saygıdeğer davetlilere teşekkür ediyorum. “ dedi. 
Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm gazilerimize, yaşama veda eden tüm şehit ve gazilerimize Allahtan rahmet diliyor, sağ olanlara da sağlık sıhhat içinde bir ömür niyaz ediyorum. Gaziler gününüzü kutlu olsun. İnşallah önümüzdeki günlerde birlik ve beraberlik içinde böyle bir günü kutlarız diyorum” dedi.
UYSAL: “AŞIRI SICAKLAR YÜZÜNDEN MİKROP ÜRER”
Başkan Uysal yaptığı konuşmada ayrıca ilçe de su konusunda ortaya atılan söylemlere de dikkat çekerek, “Yıllardır doktorluk yaptım. Son günlerde hastaneye, acile gidenlere ishal teşhisi koyanların bunları içme sularına bağlamalarından dolayı üzülüyorum. Çeşmeden su içtim diyenlere zehirlendiğini söyleyen hekim arkadaşlarımızdan rica ediyorum. Böyle bir şey olmaz. Bunlar son derece yanlış yaklaşımlar. İlçemizde 2018 yılı Temmuz ayında yaklaşık 100 kişi, ishal olmuş. Bunun nedeni de aşırı sıcaklıktan dolayı bakterilerin üremesinden ve koli basilinden kaynaklanıyor. 
BAŞKAN UYSAL: “SUYUN İÇİNDE HİÇBİR BAKTERİ YOK’
Sıcaklığın artmasıyla Kızılcapınar Barajı’ndaki su seviyesi 7 metre düştü. Suyun içinde hiçbir bakteri mikrop yok. İshali ise sıcaklık artmasından dolayı koli basili yapar. Alınan hazır suların içinde ağır metaller olabilir. Bunların ne olduğunu kimse bilmiyor. Denetim yok. Bizim içme sularımızda hiçbir mikrop yok. Suyun renginde meydana gelen değişiklik ise 25 kilometrelik hatların değişmesinden kaynaklanıyor. Bu tür su değişikliklerin eskiden de oluyordu. 
UYSAL: “SULARIMIZ TEMİZ, GÜVENLE İÇEBİLİRSİNİZ”
Hat değiştikçe her zaman bu işlemler olacak. 31 mahallemizde dışarıdan hiç su almadan suyunuzu emniyetli bir şekilde içebilirsiniz. İşi sulandıran gruplar var. Zift akan fotoğrafı, sosyal medyada paylaşıyorlar. Ereğli’nin suları kötü olduğundan vatandaşımıza indirimli su satıyoruz diye paylaşım yapanlar da ahlaksızlık yapıyorlar ve fedakârlık yaptıklarını öne sürüyorlar. Suyumuz emniyetli ve devletimiz yapmıştır, hepiniz güvenle içebilirsiniz. Gülüç’e de suyu Ereğli Belediyesi veriyor. Bu tip olaylar, Gülüçte niye olmadı? Oradan bir ses, bir şikâyet duydunuz mu? “ifadelerini kullandı.  
TUĞAMİRAL YAZICIOĞLU: “ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ”
Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yazıcıoğlu’da tek bir millet olarak bu bayrak altında özgürce yaşayabilmelerini ise, şehit ve gazilere borçlu olduklarını belirterek, “Burada ne kadar çok konuşursak konuşalım onların haklarını ifade edecek bir söz bulamayız” dedi. 
KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, “AYNI ÇATI ALTINDA OLMAKDAN DOLAYI MUTLUYUM”
Kdz. Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu’da yaptığı konuşmada şunları söyledi; 
“Sizlerle aynı çatı altında buluşmaktan mutluluk duyuyorum. Buradaki ortamı, dostluğu sohbeti gördüğüm zaman düşünüyorum ki ben ilçeye değil il ayarındaki bir yere gelmişim. Bu ortam, sivil toplum kuruluşlarının çalışma arkadaşlarımızın eseridir. Buraya güzel şeyler yapmaya geldik. Kaymakamlık ve birimlerimizin kapılarının tamamı halkımıza açıktır. 24 saat benim cep telefonuma ulaşabilirsiniz. Ereğli için çok güzel şeyler söylendi. Dışarıda Ereğli’nin güzel bir adı var. Geldim ve göndüm ki, Ereğli söylenenlerden daha güzel. Bizim amacımız bu şehrin yapı taşlarına bir taş, bir tuğla koyabilmektir.“

Gündem

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48