Ve milletvekilleri konuştu!

Milletvekilleri Ereğli Devlet Hastanesini ziyaret ettiler...

Ve milletvekilleri konuştu!

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, partinin ilçe teşkilatı ile birlikte Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi’ne giderek Uzman Doktor Başhekim Vildan Türkeli ile ekibini ziyaret ettiler. 
Milletvekili Polat Türkmen, ziyarette yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarının korkularını yenerek caba sarf ettiklerini söyledi. Hastane personelinin her birinin birer kahraman olduklarını dile getiren Türkmen, “korkuyu yenmek çok zor bir şeydir. İnsanların yakınlarının cenazesini kaldırmakta tereddüt ettiği bir yerde, böyle bilinmedik bir belanın (Covid-19) olduğu bir yerde; hastanelerimizdeki çalışanlarımız için bunun ne kadar büyük bir psikolojik sıkıntı çektiğini biliyoruz. Evlerinize gidemediğinizi, çoluk-çocuklarınızla, yakınlarınız ile görüşemeyen arkadaşlarımız da var. Böyle bir durumda kahramanlık öyküsü yazılacaksa, bu kahramanlar ordusunun yöneticileri olan sizler de buranın komutanlarısınız. Sizi canı gönülden tebrik ediyoruz” diye konuştu.

TÜRKMEN, TÜRKİYE’NİN KONUŞTUĞU ‘O KONU’ İLE İLGİLİ 
İSİM VERMEDEN NOKTAYI KOYDU

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın sağlık çalışanları hakkında sarf ettiği sözler hakkında da isim vermeden konuşan Milletvekili Türkmen, şunları söyledi:
“Bizimde yapabileceğimiz ne varsa yapmaya gayret ediyoruz. En azından tedariklerle ilgili olan kısımda. Ben şunu gördüm ama; Zonguldak’ta, topyekun bürokrasi ile, sivil toplum örgütleri ile işadamlarımız ile bu olaya sahip çıktılar. Hepsini tebrik ediyorum.
Gerçekten, sağlık sistemimizin başta doktorlarımız olmak üzere tümü birden; Dünya’da görülmüşün çok üstünde bir performansla çalışıyorlar. Bunu bir meslek olarak değil de bir vatan kurtarma, milletinin yanında olma bilinci ile çalışıyor Türkiye. Bu bize o bütünlük ve kardeşliğimizi gösteriyor. Bu da bizi memnun ediyor. Yani öyle günlük olaylarda; o onu dedi, bu bunu dedi, şu şuradan geçti bu buradan kaçtı gibi bunların hiç birinin kıymetinin olmadığını gösterdi. Onun için diyorum ki; Allah sizlere zeval vermesin.”       

UÇAR: ALGI YARATMAYA ÇALIŞAN
BİR MUHALİF GURUP VAR
Milletvekili Hamdi Uçar da, kamuoyunda ‘milletvekillerinin sahada gözükmedikleri yönünde’ çıkan sözleri değerlendirdiği konuşmasında şunları kaydetti: 
“Sıkıntılı bir süreçten geçsek de sıkıntı olacak bir pozisyonda şuana kadar olmadık. Sağlık çalışanlarımız çok şükür üstesinden geliyor, fedakarca çalışıyorlar. Sağlık çalışanlarımıza şükran ve minnet duygularımızı ifade ediyoruz. Hep birlikte bu işin üstesinden geleceğimizi dile getiriyoruz. İnşallah kısa süre içinde bu işi atlatırız diye mücadele ediyoruz.
Kamuoyunda, biz siyasetçilerin ‘hastaneleri ve sağlık camiasını gezmiyor’ diye bir algı yaratmaya çalışan bir muhalif gurup var. Aslında biz süreci yakinen takip ediyoruz. Geçenlerde 12 boyunca Meclis’te çalıştık. Hastanelerimizin tıbbi malzeme ihtiyaçları var mı diye bakıyoruz ve onların çözümü ile mücadele veriyoruz. Başkaları gibi kamuoyunun karşısına çıkıp da şov yapmıyoruz. ‘Solunum cihazı verdik’ ya da ‘şunu hallettik’ demenin ötesinde, sağlık camiasının sorunlarını bilip içinde olan kişileriz. Sağlık camiası bir şey ile mücadele ediyor. Onlar bir sorun, sıkıntı ile mücadele ederken oralarda siyasi malzeme yapmak, politize çok etmenin anlamı olmadığına inanıyoruz. Ama camianın talepleri ile ilgili hem Sağlık Bakanlığı’ndan, hem de özel sektörden ihtiyaçların karşılanması gibi mücadeleleri yakinen takip ediyoruz. Onun için bu sürecin politize edilmeden, siyasete alet edilmeden herkesin cansiperhanesine mücadelesine gölge düşürmemesini istiyoruz.”

ÇAKIR: HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARINA DESTEK VERMEYE ÇALIŞIYORUZ
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise Covid19’a karşı Devlet, millet ve sağlık çalışanları ile omuz omuza mücadele verdiklerini belirtti konuşmasında şu sözlerle konuştu:
“Başta Sayın Kaymakamımız başkanlığında gerçekten bir takım oyunu oynanıyor. İlçe Sağlık Müdürlüğü evde izolasyonu sağlıyor. Hastaneye gelenleri sağ olun başhekimimiz, müdürlerimiz ve tüm ekip; ilçenin nüfusuna baktığınızda Alaplı’ya da hizmet verdimiz zaman elbirliği ile iyi yerdeyiz. Bir taraftan Devletimizin sosyal yardımlaşma üzerinden yaptığı gıda yardımları, aynı zamanda iş dünyasının da verdiği destek ile Ereğli’de süreç iyi gidiyor. Rakamlara bakıldığında bugüne kadar iyi gittik, bundan sonrada inşallah iyi gideriz. Herkes üstüne düşeni yapıyor. Bizde, bize her telefon edildiğinde, sizden aldığımız güç ile her zaman yanlarındayız. Her türlü ihtiyaçlarına destek vermeye çalışıyoruz. Çok güzel bir iş ortaya koydular.
İlçe olarak, böyle bir hastaneye sahip olduğumuzda da imkanlar daha rahat oluyor. Bu anlamda Ereğli inşallah Türkiye gibi en kısa sürede bu olayı atlatır ve tekrar eski günlere döner.”  

Başhekim Vildan Türkeli de, süreç ile ilgili hastanede yapılan bazı değişiklikler hakkında bilgi vererek desteği olanlara teşekkür etti.

KAYMAKAMLIK ZİYARETİ
Öte yandan, AK Partili kurmaylar, Ereğli Devlet Hastanesi ziyaretinin hemen sonrasında Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da ziyaret ettiler. Girişte, güvenlik görevlisince elektronik cihaz ile ateş ölçümleri yapılan vekiller, bir süre Çorumluoğlu ile görüştüler.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39