YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZUNUN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZUNUN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, ilçenin Kırmacı Mahallesi’nde yapılacak olan kapalı yüzme havuzu projesinde zemin etüdü çalışmalarına başlandığını bildirdi. 


Çakır, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020 yatırım programın kapsamında Ereğli’ye yapılacak olimpik yüzme havuzu için zemin etüdü çalışmalarının başladığını belirtti.
AK Parti İlçe Başkanı Çakır “ Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 2020 yatırım programında Zonguldak İli için ayrılan ödenekle, 4 Milyon 300 Bin lira yatırım bedeliyle Kırmacı Mahallesi’nde yapılacak olan yarı olimpik yüzme havuzu projesinde, ihale aşamasına gelebilmek için zemin etüdü çalışmaları başladı.  Çalışmalar sonucu hazırlanacak rapor doğrultusunda en kısa sürede ihaleye çıkılacak” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİN YANINDA VATANDAŞLARDA ÜCRETSİZ OLARAK FAYDALANABİLECEK

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, havuzun yapımı ile ilçede özellikle gençlerin en fazla talep ettiği yatırımlardan birinin daha hayata geçmiş olacağını belirterek şunları söyledi:
“Yüzme Havuzu, 25 metre uzunluğunda, 8 kulvarlı olarak yapılacak. Bilindiği gibi havuzun yapılacağı bölge ‘Eğitim Vadisi’ olarak da adlandırılıyor. Bu bölgede yaklaşık 3 bin öğrenci eğitim görüyor.  Üniversite kampüsümüzün de hizmete girmesiyle, bu havuzdan yararlanacak gençlerimizin sayısı önemli ölçüde artacak.   Kapalı olarak inşa edilecek olan ve yaz-kış hizmet verecek yüzme havuzundan öğrencilerimiz yanında vatandaşlarımız da ücretsiz olarak yararlanabilecek.”
Çakır, yüzme havuzunun ilçede yüzme branşının gelişmesi açısından da önemli bir işlev taşıyacağını kaydetti.

EREĞLİMİZE HAYIRLI OLSUN
AK Parti İlçe Başkanı, “Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu projesinin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Muharrem Kasapoğlu’na,  Sayın Valimize, Sayın AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Polat Türkmen’e,  projeyi yakından takip eden Sayın Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Arslan Keleş ve bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum. Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun”  ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48