Yaşlıların ihtiyacını sadece bu grup karşılayabilecek!

Yaşlıların ihtiyacını sadece bu grup karşılayabilecek!

Yaşlıların ihtiyacını sadece bu grup karşılayabilecek!

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı bünyesinde İçişleri Bakanlığı emirleri doğrultusunda kurulan “ Vefa Koordinasyon Grubu”nun 21 Mart 2020 günü saat 23.00 itibari ile çalışmalarına başladığı bildirildi.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Vatandaşlardan 22 Mart 2020 günü saat 16.00’ ya kadar 17 başvuru alındı ve gerekli koordinasyonun sağlandı.

Grubun işlerliği ve çalışma yöntemleri hakkında da bilgiler verilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Vefa Koordinasyon Grubumuz 22.03.2020 günü saat 16.00 ‘ da toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

1- Bakanlığımızın 21.03.2020 tarih ve 5762 sayılı Genelgesi ile ikametlerinden ayrılmalarına yasaklama/kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızı arasında yer almakla birlikte yürüttükleri kamu görevinin niteliği, mevcut durumdaki aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında (kanser hastaları ve organ nakli olanlar hariç olmak üzere) hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar olmak üzere, sağlık çalışanları, eczacılar, belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri, vb. kamu görevlileri ile kamu hizmeti yürütenler Kaymakamlığımıza telefon ile başvurmaları halinde durumları değerlendirilerek uygun görülenlere çıkış izni verilecektir.

2- İkametgahı farklı bir yerde olanlara başvuruları halinde ikametgahına gidecek güzergah için seyahat belgesi düzenlenecek ve talep sahiplerine kolluk birimlerimiz tarafından teslim edilecektir.

3- İhtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması süreci “Vefa Koordinasyon Grubu” tarafından yönetilecek olup, bu grubun kararı,görevlendirmesi, koordinasyonu olmadan hiçbir kurum, kuruluş, STK tarafından yardım faaliyeti gerçekleştirilmeyecektir.

4- Bu çalışmaları yürüten tüm personelimize resmi görev belgesi ve yaka kartı verileceğinden vatandaşlarımızın gelen görevlilere bu belgeleri sormalarında fayda vardır.

5- Kolluk birimlerimizin araçları, Belediyelerin Merkezi sistemleri ve camilerimizden “ Değerli hemşerilerimiz evlerinizde kalmanız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için hayati derecede önemlidir. Lütfen zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım” anonslarının yazılı basın ile de yapılmasında fayda görülmektedir.

6- Bu konuda gelen yazılar ve talimatlar günlük olarak değerlendirilecek ve kamuoyuna bilgi verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İletişim : Vefa Koordinasyon Grubu  0 553 917 67 00

Gündem

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48