Yeni Başkan Yalçın...

Yeni Başkan Yalçın...

Yeni Başkan Yalçın...

Zonguldakın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odasında (TSO) Yaşar Tetikerin vefatı sonrası yapılan seçimde Sertan Yalçın başkanlığa seçildi.
Kdz. Ereğli TSOda başkanlık seçimi gerçekleştirildi. 1992den bu yana Kdz. Ereğlide 20 yıl görev yapan ve geçtiğimiz Salı günü hayatını kaybeden Yaşar Tetikerin yerine Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sertan Yalçın Başkan olarak seçildi. Kdz. Ereğli TSO Genel Sekreteri Gündüz Acar konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verdi;
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Yaşar Tetikerin vefatı ile boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığına seçim konusu ;18/5/2004 tarihli ve 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 83 üncü maddesinin beşinci fıkrası ile 84 üncü maddesinin üçüncü fıkrasına dayanılarak hazırlanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmeliğin Yönetim Kurulu Başkanlığında ve Birlik Başkanlığında Boşalma konusunu hüküm altına alan 35.Maddesi gereği Yönetim Kurulumuzun 29.12.2017 tarihinde gerçekleştirilen ve toplantıda müzakere edilmiş ve ; Oda ve borsalarda yönetim kurulu başkanlığı ile Birlik Başkanlığı görevinin herhangi bir nedenle sona ermesi durumunda oda, borsa veya Birlik yönetim kurulu tarafından bir ay içinde, yönetim kurulu üyeleri arasından biri, gizli oy ve açık tasnif usulü ile kalan süreyi tamamlamak üzere yönetim kurulu başkanı seçilir hükmü bulunan 35.madde gereği, Yönetim Kurulu Başkanlık seçiminin 30.12.2017 tarihinde saat 09.00 da gizli oy ve açık tasnif usulü ile yapılmasına karar verilmişti.
Anılan gün ve saatte toplanan Yönetim Kurulumuzun, yasanın gereği olarak yaptığı bu seçim neticesinde Yönetim Kurulu Başkanlığına Sertan Yalçının oybirliğiyle seçildiğini saygı ile duyururuz.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48