Yüksek akımlı oksijen cihazı bağışladılar

BEÜ ARAŞTIRMA HASTANESİ VE KDZ. EREĞLİ DEVLET HASTANESİ’NE YÜKSEK AKIMLI OKSİJEN CİHAZI

Yüksek akımlı oksijen cihazı bağışladılar

Amerikan- Türk Dostluk Konseyi Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma Hastanesi ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne oksijen cihazı bağışladı.

 30 büyükşehir ile beraber meslek hastalıkları, akciğer hastalıkları ve solunum hastalıklarının çok fazla olduğu Zonguldak’a, Kdz. Ereğlili iş kadını Aysel Manay’ın kızının da üyesi olduğu Amerikan- Türk Dostluk Konseyi üyelerinden Atınç  Sönmezer’in  önerisi ile Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma Hastanesi ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne yüksek akımlı oksijen cihazı bağışında bulundu.

Covıd-19 salgınına yakalanan hastaların tedavisinde kullanılacak olan yüksek akımlı oksijen cihazı (nazal olarak) bir kanül kullanılarak hastanın enstübasyonuna (solunum cihazına bağlamaya)gerek duymadan yeterli oksijenin sağlanmasında çok fayda sağlayacak.

Hayırseverlerin desteği ile bu savaşı kazanacaklarını belirten BEÜ Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Covıd19 pandemi mücadelesinde hastanemize verdiği katkılardan dolayı Amerikan Türk Dostluk Konseyi’ne şükranlarımı sunuyorum. Duyarlı hayırsever vatandaşlarımızın destekleri bu savaşı kazanacağımız inancının güçlendirmiştir. Amerikan Türk Dostluk Konseyi’ne desteklerinden dolayı hastanemiz, şahsım ve hastalarımız adına teşekkür ederim.  Herkese sağlıklı günler dilerim.”

Bağıştan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Vildan Türkeli, hayırseverlere teşekkür ederek hastane imkanlarına katkıda bulunan hayırseverlerin Kdz. Ereğli İçin bugüne kadar önemli bağışları olduğunu belirtti.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48