Zabıta parklarda yaşlıları uyariyor; Evde kalın!

Ülkemizde koronavirüsün görülmesinden sonra özellikle risk grubunda bulunan yaşlılara evde kalmaları ve mümkün olmadıkça çıkmamaları yönünde uyarılar yapıldı. Ancak Kdz.Ereğli'nin ilçe merkezi ve sahil şeridinde gün boyu yaşlılar ağırlıklı olarak görülmekte. İnönü Parkı'nda da bir alanda yaşlıların bir arada çay sohbeti yaptığı görüntülerinin ardından Kdz.Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. "Hem kendi sağlığınızı hem toplumun sağlığını düşünmelisiniz" diyerek söz konusu alanda faaliyet gösteren işletmeyi uyardı. Bölgede gün boyu bulunan yaşlıları da evlere gitmeleri konusunda uyarıda bulunan zabıta ekipleri, ilçe genelinde uygulamalarını aynı kararlılıkla sürdürdüğünü duyurdu.

Zabıta parklarda yaşlıları uyariyor; Evde kalın!

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta ekipleri İnönü Parkı ve sahil bölgesinde çay ocaklarını denetledi, masa-sandalyeleri topladı.
Kdz. Ereğli'de koronavirüse karşı dezenfekte çalışmasını aralıksız sürdüren Kdz. Ereğli   Belediyesi, bir yandan da virüsün yayılımını engellemek için bakanlıkça alınan kararları titizlikle uyguluyor, denetimlerini sürdürüyor. 
Tüm uyarılara rağmen havanın da güzel olmasını fırsat bilen vatandaşların sahilde çay ocaklarında toplandığının görülmesi üzerine Zabıta ekipleri İnönü parkında ve sahilde denetim yaptı. 
Ekipler İnönü parkındaki 2 çay ocağındaki vatandaşları kaldırarak masa ve sandalyeleri topladı. 
Sahilde bulunan gözlemeci evlerinin oturma alanları da kapatıldı. Gözlemeciler paket servis olarak satış yapabilecekler. 
Virüsle mücadele için halkın toplu alanlardan kaçınması ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları büyük önem taşıyor. 
Belediye ekipleri denetimlerine devam edecek.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48