ZABITA’DAN DEZENFEKTAN, MASKE VE KOLONYA DENETİMİ

ZABITA’DAN DEZENFEKTAN, MASKE VE KOLONYA DENETİMİ

ZABITA’DAN DEZENFEKTAN, MASKE VE KOLONYA DENETİMİ

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta ekipleri, dezenfektan, maske ve kolonya satışı yapan iş yerlerine fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınını önlemeye yönelik dezenfektan çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla temizlik ve dezenfekte çalışmaları kent genelinde devam ederken Belediye Zabıta ekipleri de fiyat denetimine çıktı. Zabıta ekipleri dezenfektan, maske ve kolonya satışı yapan marketlere, eczanelere ve medikalcilere yönelik fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi.

Özellikle kolonya, dezenfektan, maske, el sabunu ve genel temizlik maddelerine yönelik denetim yapan ekipler, fiyat etiketlerini inceledi. Zabıta ekipleri, iş yeri sahiplerine virüs haberlerinin ardından fiyatların artıp artmadığını sordu. Zabıta ekiplerinin denetiminde herhangi bir olumsuzluğa ve fiyat artışına rastlanmazken, iş yeri sahipleri de denetimlerin hem kendileri hem de vatandaşlar açısından son derece olumlu olduğunu belirttiler.

Zabıta ekiplerinin fahiş fiyatlara yönelik denetimleri devam edecek.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER