Zeki Oral anısına ödüller verildi

Zeki Oral anısına ödüller verildi

Zeki Oral anısına ödüller verildi

Ankarada 87 yaşında vefat eden ressam Osman Zeki Oral anısına düzenlenen resmi yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, ulusal ve uluslararası sanat ortamına özgü yeni sanat eserleri kazandırılarak genç sanatçıları teşvik etmek istediklerini söyledi.

İki ayrı kategoride düzenlenen resim yarışmalarında dereceye girenleri kutlayan Başkan Uysal, Osman Zeki Oral, ilçemiz için önemli bir değher. Oralı yaşatma adına çabalarımız devam edecek. İnönü Parkında Osman Zeki Oralın büstünü açtık, adına resim yarışması düzenledik. Şimdi de sizlere bu ödül töreni vesilesi ile Ereğlide, Osman Zeki Oral Sanat Evi için çalışmalara başladığımızı müjdelemekten büyük mutluluk duyuyorum. diye konuştu.

Dereceye girenlere ödülleri verildi.

- Osman Zeki Oral

Ereğlide 1925 yılında doğan Oral, Bolu Devlet Güzel Sanatlar Galerisi ile Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesinin kuruluş çalışmalarında yer almış, Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğündeki görevinden emekli olmuştu. Ankarada 2012 yılında 87 yaşında vefat eden Oralın cenazesi, Ereğli ilçesinde toprağa verilmişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48