ZES ALT YAPI SORUMLULUĞU'NA GÜRHAN KAYAR GELDİ

ZES ALT YAPI SORUMLULUĞU'NA GÜRHAN KAYAR GELDİ

Zonguldak Ereğli Spor Kulübü alt yapıyı akademik hale getirmeye karar verdi.

Karadeniz Ereğli 1. Amatör Ligde mücadele eden ve bölgede yaptığı çalışmalar ile kendinden söz ettirmeyi her zaman başaran Zonguldak Ereğli Spor (ZES) Kulübü Alt Yapı Sorumluluğu’na UEFA B Diplomalı Antrenör Gürhan Kayar’ı getirdi.

Alt yapıya verdiği önem ile bilinen Zonguldak Ereğli Spor (ZES) Kulübü Antalyaspor’da antrenörlük stajını yapan ve Yusuf Şimşek, Ali Tandoğan, Soner Çatkıç gibi isimlerden ders alan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Spor Bilimleri Futbol Antrenörlüğü mezunu olan Gürhan Kayar duygularını şöyle ifade etti.

‘Eşimin Kdz Ereğli’ye tayini çıkması nedeni ile geldim. Zaten daha önceden bildiğim bir yer olması hasebi ile kafamda o zamandan beri Zonguldak Ereğli Spor’da yer almak vardı. Ben 1 yıllığına gelmedim. Yönetiminde takdiri ile uzun yıllar ZES’e hizmet etmek istiyorum. Her zaman önceliğim alt yapıdır. Çok şükür daha önceki görev aldığım takımlarda Türkiye Şampiyonasına birçok kez katıldım. Bunu burada da başarmak istiyorum’ dedi.

Zonguldak Ereğli Spor (ZES) Genel Kaptanı Tevfik Cengiz Demirci ise ‘Takım olarak gençliğe hizmet etmeyi, onları topluma yararlı birer birey olarak yetiştirmeyi ilke edindik. Bu bağlamda uzun soluklu alt yapı antrenörü planlarımız içerisinde vardı. Bunu da gerek akademik kariyeri gerekse antrenörlük hizmeti ile göz dolduran Gürkan Kayar hocamız ile beraber yapmak istedik. Yaşının genç olmasına karşın bu kadar istekli ve kariyer sahibi olması bizleri ziyadesi ile mutlu etti. Pandemi sürecini bekliyoruz. Bilim Kurulumuz ve Türkiye Futbol Federasyonumuzun kararı ne olur bilmiyoruz. Lakin girdiğimiz bu yolda Gürhan hocamızı yol arkadaşlarımız arasına kattık’ dedi.

Gürhan Kayar Kimdir?

1991 doğumlu olan Kayar, alan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Spor Bilimleri Futbol Antrenörlüğü Akademisi mezunu ve UEFA B diplomalı olan Gürhan Kayar, Antalyaspor, Hamurspor, Vefaspor, Burdurspor’da görev yaptı. Alt yapıda bir çok takım ile Türkiye Şampiyonasına katılan Gürhan Kayar, Yusuf Şimşek, Ali Tandoğan ve Soner Çatkıç’ın öğrenciliğini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39