5 SİYASİ PARTİDEN ,ÇATI ADAY İÇİN DESTEK ÇAĞRISI

Kdz Ereğli’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “ Çatı Aday” Ekmelettin İhsanoğlu’nu destekleyen 5 Siyasi Partinin İlçe Başkanları ortak basın açıklaması yaptılar.

5 SİYASİ PARTİDEN ,ÇATI ADAY İÇİN DESTEK ÇAĞRISI

 


gundemeregli.com
-Kdz Ereğli’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “ Çatı Aday” Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyen 5 Siyasi Partinin İlçe Başkanları ortak basın açıklaması yaptılar.

Kdz Ereğli’de Bugün  Bozhane Çay bahçesinde gerçekleşen Basın açıklamasına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Kdz Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, Demokratik Sol Parti(DSP) Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Timur, Demokrat Parti(DP) İlçe Başkanı Metin Demir, Doğru Yol Partisi (DYP)İlçe Başkanı Mustafa Danışmaz ve çok sayıda partililer katıldı.

5 Siyasi İlçe Başkanları adına konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, “Ülkemiz yeni bir seçime gidiyor. 10 Ağustos’ta ki Cumhurbaşkanlığı seçimi, Ortadoğu coğrafyasının etnik, mezhepsel çatışma ve savaşlarla kan- revan içinde paramparça olduğu, ülkemizi de tehdit eden ve sınırlarımız içine de uzanan gelişmelerin tehlikeli bir şekilde giderek yayıldığı bir ortamda yapılacak” dedi.

Bölgenin, toz duman içinde, kin, nefret ve şiddetin egemen olduğu bir durumdayken, gerek bölgemizde, gerek ülkemizde, tüm farklılıklara rağmen barış ve kardeşlik içinde, birlik ve güven içinde yepyeni bir yaşama iradesini güçlü bir şekilde ortaya koyulması gerektiğini ifade eden Kartal Açıklamasını şu şeklide sürdürdü; “Kendinden olmayanı ya da kendisine biat etmeyeni düşman gören, kin ve nefret söylemleriyle ötekileştiren, geçmişle ve geçmişte bu ülkeye hizmet edenlerle alay ederek saldıran bir anlayışın, ülkemize, halkımıza ve bölgemize hiçbir yararı yoktur.

“BÖYLE BİR ANLAYIŞI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Ne yazık tır ki bugün, AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, tüm devlet ve kamu gücünü partizanca kullanarak, dürüst hiçbir insanımızın kabullenemeyeceği haksız bir rekabetle, her kürsüye çıkışında; monşer , saksı, statüko bekçisi gibi yakıştırmalarla, Türk Devlet adamlığı ciddiyetine, ağır başlılığına yakışmayan hakaretvari söylemlerle rakiplerine saldırması, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının saygınlığına yakışan bir davranış değildir. Böyle bir anlayışı kabul etmek mümkün değildir. Prof Dr Ekmeleddin İhsanoğlu ’nun geçmişinde bir siyasi partide siyaset yapma, çocuklarının ve ailesinin yolsuzluk, rüşvet ve ayakkabı kutuları ile anılma ve devleti talan edenleri koruma gibi bir özelliği yoktur. Bunların yerine Türkiye’yi uluslar arası alanda başarıyla temsil etme çabası ve onuru vardır.

“10 AĞUSTOS’TA PROF DR EKMELEDDİN İHSANOĞLU’NUN ETRAFINDA BÜTÜNLEŞECEĞİZ”

Bayrak , Kur’an ve Ekmek gibi halkımızın en büyük ortak kutsal değerlerinin Sn. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kişiliğinde daha bir anlam kazandığını düşünüyoruz. Bu nedenle partisi ve siyasi görüşü ne olursa olsun 10 Ağustos’ta Sn Prof Dr Ekmeleddin İhsanoğlu’nun etrafında bütünleşeceğiz. Yolsuzluğun, rüşvetin, bölünmenin, ayrışmanın, nefret dilinin Çankaya ‘ya yakışmayacağına inanan, mutlu ve huzurlu bir Türkiye’de yaşamak isteyen AKP’li vatandaşlarımızın da Sn. Prof. Dr. Ekmeleddin İHSANOĞLU’nun etrafında toplanacağına inanıyoruz.

“CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI BÜYÜK TOPLUMSAL VE TARİHSEL BİR UZLAŞMA İÇİNDE DESTEKLİYORUZ”

Farklılıklarımızla bir arada yaşama kültürüne oldukça ihtiyacımız var. Adaleti tesis ederek, insanlarımızın müreffeh yaşamasını sağlamak en büyük amacımızdır. Parlamenter demokrasiyi güçlendirmeyi, kuvvetler ayrılığını geliştirmeyi, bireysel hak ve özgürlükleri genişletmeyi, evrensel hukuk normlarını temel almayı, nefret, şiddet dili ve kutuplaştırma yerine sevgi ve barışı hâkim kılmayı hedefleyen partiler olarak Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ’nun Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı adaylığını büyük toplumsal ve tarihsel bir uzlaşma içinde destekliyoruz. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ’nun, mezheplerin çatıştığı Ortadoğu Coğrafyasında tüm inanç gruplarına ve kimliklerine eşit ve tarafsız davranacak, ülkemizin dünyadaki itibarını yeniden yükseltecek, Atatürk ilkelerini ve Cumhuriyetimizin temel değerlerini milli ve manevi mirasımızla bütünleştirecek, özgürlükçü, laiklik ilkesi ve kadın- erkek eşitliğine bağlı kalacak, ülkemizin birikmiş sorunlarına anayasada kendisine verilen yetkiler çerçevesinde yeni çözümler üretecek, kamplaştıran değil uzlaştıran, ötekileştiren değil birleştiren, sadece bir kesimi değil her kesimi temsil eden, tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağına güvenimiz tamdır. Topluma güven, sevgi, saygı, huzur ve umut vaat ederek, çözümü birlikte arayarak, dayanışma ve uzlaşmanın temellerini atarak, doğa ve tüm canlılar için el ele barış, mutluluk, huzur ve kardeşliğe çağrımızı ilan ediyoruz. Köyde, kentte yaşayan tüm Ereğli halkını Türkiye için, Saygıyı, sevgiyi, ekmeği ekmek için Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’ nu desteklemeye çağırıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39