Ak parti Alaplı’da Yavuz’la devam kararı aldı

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, 16 kasım 2014 tarihinde yapılacak olan AK Parti Alaplı ilçe Teşkilatının kongresinde Mustafa Yavuz’un adaylığını açıkladı.

Ak parti Alaplı’da Yavuz’la devam kararı aldı
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, 16 kasım 2014 tarihinde yapılacak olan AK Parti Alaplı ilçe Teşkilatının kongresinde Mustafa Yavuz’un adaylığını açıkladı.
AK Parti Genel Merkezinin Alaplı ilçe Başkan adayını açıklamak üzere Alaplı’ya gelen AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, partinin mevcut ilçe Başkanı Mustafa Yavuz ile yola devam edeceklerini söyledi.
16 Kasım Pazar günü yapılacak olan kongrede Yavuz’un tek liste ile seçime gideceğini Genel merkezin talimatıyla bu yönde bir karar aldıklarını kaydeden Uçar, alınan karara herkesin saygı duyması gerektiğini ifade etti.
Başkan adayı Mustafa Yavuz’a tüm partililerin destek vermesini isteyen Uçar, şöyle konuştu:“Malumunuz AK Parti teşkilatlarımızın yeniden yapılanma süreci olan kongre süreci başladı. Daha önce de yapmış olduğumuz açıklamalarımıza bağlı olarak 1 Eylül 2014 tarihinde kongre takvimimizi başlattık ve hızlı bir şekilde ilerletiyoruz. Üyelerimizi ve delegelerimizi tespit ederek belirledik. Önümüzdeki Cumartesi günü de beldelerimizin kongresini yaparak seçim startımızı vermiş olacağız. Zonguldak ilimizde 8 ilçe ve 4 beldemizin kongresini yapacağız. Önümüzdeki Cumartesi günü ve Pazar günü iki beldemizin hemen akabinde 16 Kasım 2014 tarihinde Alaplı ilçemizde kongremizi yapacağız. Bu bağlamda kongre süreçleri teşkilatlarımızın yeniden yapılanması daha güçlü ve dinamik hale gelmesi adına önemli süreçler olarak görüyoruz. Zonguldak ilimizde bu zaman dilimi içerisinde bir yerel bir Cumhurbaşkanlığı seçimini geçirdik. Özellikle Alaplı’da hepinizin katkısı ve desteği ile AK Parti her zaman olduğu gibi hem yerel seçimlerinde hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye ortalamasının çok çok üstünde oy olarak partimizi burada temsil ettiler. Ben bu vesile ile katkı veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 16 Kasım 2014 Pazar günü Alaplı ilçe Teşkilatımızın kongresini yapacağız. Kongrelerimizin heyecanlı ve coşkulu geçmesi için herkesin bu sürece katkı vermesini bekliyoruz. Genel Merkezimiz burada birlik ve beraberliğin sağlanması adına, teşkilatlarımızda bölünmelere, çatlamalara teşkilat içerisinde huzursuzluklara yol açmaması adına, istişare mekanizmasını kullanarak, mülakat yaparak mevcut yönetici arkadaşlarımıza, belediye başkanlarımıza milletvekillerimiz ile de görüşerek adaylarımızı tek tek belirlediler. Tek liste halinde tek vücut kongrelerimizi yapmak adına böyle bir prensip kararı alındı. Elbette ki herkes aday adayı olabilir. Ama genel merkezimizin bir prensip kararıdır. Hem delege seçimlerimizin hem de kongrelerimizin tek liste halinde gerçekleşmesi, teşkilatlarımızda kırgınlıkların ve dargınlıkların olmaması adına istişare ederek bu süreci bu takvimi işletile. Genel merkezimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Alaplı ilçesinde Mustafa Yavuz ile devam etmesi kararını verdiler. Alaplı’yı kucaklayacak, Alaplı’yı daha dinamik hale getirecek bir ekiple inşallah kısa süre içerisinde yapılacak olan genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğu gibi çok ciddi bir oy oranı artışına da katkı vermiş olacaklardır. Ben bu vesile ile Mustafa Yavuz arkadaşımıza Alaplı’daki bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımızın sahip çıkmasını ve destek vermesini bu vesile ile de partiye destek vermiş olacaklarını bilmelerini istiyoruz. Başarının temelinde birlik ve beraberli vardır. Alaplı’daki ilk seçimin vereceği mesajın Zonguldak’taki tüm teşkilatlarımız için çok önemli olacaktır. MustafaYavuz arkadaşımıza bu yolda başarılar diliyorum”
 
AK PARTİLİ MEHMET YAMAN DA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Eski Alaplı Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yaman Bende yapılacak kongrede AK Parti Alaplı ilçe başkan adayıyım dedi.
 
UÇAR’DAN YAMAN’A TEPKİ
Yaman’ın açıklamasına tepki gösteren AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, da ” Biz burada neden bahsediyoruz sen neden bahsediyorsun. Biz burada genel merkezin bir prensip kararı var diyoruz. Burada Mehmet Yaman ismi de olabilirdi. Siz zamanında meclis başkanlığı yaptınız. Size de karşı çıkanlar vardı ama genel merkez sizi uygun gördü. O zaman biz size karşı çıkan guruba biz Mehmet Yaman’a sahip çıkmıyor mu deseydik. İl başkanı ilk defa isim açıklıyorsa eğer her şeyin bir ilki vardır ilkler yaşanacak” diye konuştu.
Kısa süreli tartışmanın ardından adaylığını açıklayan Mehmet Yaman ilçe binasını terk etti. Toplantı basına kapalı olarak devam etti.
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48