Ak Parti heyetinden GMİS’e ziyaret

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve beraberindeki heyet, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Ak Parti heyetinden GMİS’e ziyaret
İHA-AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve beraberindeki heyet, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulunu ziyaret etti.
Ziyarette AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman’ın yanı sıra Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu. Ziyarette konuşan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, 7 Haziran seçimleri sonrasını değerlendirdi. Demirci, “Biliyorsunuz 7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon hükümeti kurulamadı. 1 Kasım 2015 tarihinde tekrar seçim kararı alındı. Bu seçim kararında tüm siyasi partilere ve sizlere başarılar diliyorum. Biz TTK ve Zonguldak’ın var olması için siz siyasetçilerimizden TTK’ya işçi alınmasını, taşeron dediğimiz arkadaşların mağduriyetlerinin giderilmesini onların da bir an önce Zonguldak’a kazandırılması için bunları talep ediyoruz. Diğer sorunları sizler de çok iyi biliyorsunuz. Hüseyin Özbakır milletvekilimiz de Zonguldak’ın sorunlarını Başbakanımıza da aktarmış. Sizlere teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonraki hizmetlerde de hayırlısı olur. Ziyaretten dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
7 Haziran 2015 tarihinde seçmenin iradesini ortaya koyduğunu hatırlatan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, “Malum 1 Haziran’da seçmen iradesini ortaya koydu. Biz arzu ederdik ki tek başına bir iktidar olsun. Ancak tek başına kimse olamadı. Tabii bunun bir çok sebepleri var. Ancak şunu söyleyebilirim ki seçmenin verdiği mesaj satır başlarıyla şöyleydi. AK Parti yine bu ülkenin omurgasıdır. En büyük partisidir. AK Partisiz hükümet olmayacağı ortaya çıkmıştır. Tabii süreç başladı, koalisyon aramaları bir süre devam etti. Ancak MHP’de dahil bütün kapılar koalisyona kapatıldı. AK Parti MHP koalisyonuna sıcak bakılıyordu. O taraftan kapı kapatılınca erken seçim gözüktü. Zaten biz hem seçimden önce hem de seçimden sonraki süreç içerisinde sahadan hiç çıkmadık. Hem yarın seçim varmış gibi seçimden önceki çalışmalarımız neyse öyle devam ettik. Öbür taraftan da hiç seçim olmayacakmış gibi Zonguldak’ın sorunları ile alakalı Ankara’da da yaklaşık 20 civarında bakanlık, müşavirlik, genel müdürlük görüşmelerimizi sürdürdük. Sürdürmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER