BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AK PARTİ GENEL MERKEZİ BELİRLEYECEK

AK Partide Belediye Başkan A. Adayları için başvuru tarihi 21 Ekim tarihinde başlayacak.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AK PARTİ GENEL MERKEZİ BELİRLEYECEK
gundemeregli.com- AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik toplantı sürerken attığı tweette, MKYK toplantısında, Mahalli seçimler için AK PArti aday adaylığı müracaatlarının başlangıcı olarak 21 Ekim 2013 tarihi belirlendi açıklaması yaptı.
Çelik ayrıca mahalli seçimler için başvuracak olan kadın adaylardan yüzde 50, engelli vatandaşlardan yüzde  75 daha az başvuru ücreti alınacağını söyledi.  MKYK´da alınan karara göre AK Parti´nin tüm seçim çevrelerinde seçime katılacağını ifade eden Çelik, AK Parti´nin belediye başkan adaylarının teşkilatlar nezdinde yapılacak olan temayül yoklamalarından sonra Genel Merkez´ce belirleneceğini bildirdi.

ÜCRETLER BELİRLENDİ

AK Parti mahalli seçimlerde aday adaylığı başvuru ücretleri belirlendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen MKYK toplantısında alınan kararlara göre, büyükşehirlerden belediye başkanı aday adayı olmak isteyenlerden 7 bin 500 lira başvuru ücreti alınacak.

Nüfusu 100 binin üzerinde olan illerde belediye başkanı aday adaylarından 3 bin lira, nüfusu 100 bin ve daha az olan illerde belediye başkanı aday adaylarından bin 500 lira başvuru ücreti alınacak.

Nüfusu 200 binden fazla olan ilçelerde belediye başkanı aday adaylarından 2 bin 250 lira, nüfusu 50 binden fazla ve 200 bine kadar olan ilçelerde belediye başkanı aday adaylarından bin 500 lira, nüfusu 50 bin ve daha az olan ilçelerde belediye başkanı aday adayları ile nüfusu 10 binden fazla olan belde belediye başkan aday adaylarından 750 lira başvuru ücreti alınacak.

Nüfusu 10 bin ve daha az olan belde belediye başkan aday adaylarından 400 lira, büyükşehirlerdeki belediye meclisi üyesi aday adaylarından 750 lira, il genel meclisi üyesi ve büyükşehir olmayan diğer illerin belediye meclisi üyesi aday adaylarından ise 250 lira başvuru ücreti alınacak.
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2013, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48