FİLYOS LİMANI İHALEYE ÇIKIYOR

FİLYOS LİMANI İHALEYE ÇIKIYOR
gundemeregli.com-Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, 19 Mart’ta yapılacak olan liman ihalesini belediye hoparlörlerinden halka duyurdu.
Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, yıllardır konuşulan ve en sonunda hayali gerçek olan Filyos Liman projesiyle ilgili, “Beldemiz ve bölgemiz için çok önemli olan ama hayata geçirilemeyen beldemizin büyümesine nüfusunun artmasına hatta ilçe olmasına kadar gidebilecek büyük bir yatırımın sizlere müjdesini vermek istiyorum. Beldemize ve bölgemize çok önemli kazanımları olacak hatta son günlerde bir takım çevreler tarafından durdurulduğu haberleri çıkarılan Filyos Limanı´nın ihalesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı altyapı yatırımları genel müdürlüğünce 19 Mart 2014 Çarşamba günü saat 10.00’da Ankara da yapılacaktır. Yaklaşık keşif bedeli 810 milyar TL artı KDV olan liman ihalesi için 2014 yılında 140 milyon 600 bin TL’lik ödenek ayrılmıştır. İhale süreci tamamlandıktan 10 gün sonra yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak, yapım inşaatına hemen başlanılacaktır. Filyos liman projesi başladığında beldemizin ve bölgemizin kaderi tamamen değişecektir” dedi.
“İNANDIK, ÇALIŞTIK VE SON NOKTAYA GELDİK”
Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, ayrıca liman ihalesi boyunca vadi belediye başkanları olarak çok çalıştıklarını ve hayallerine kavuştuklarını ifade etti. Ünal, “Göreve gelirken sizlere söz verdiğimiz gibi, böyle önemli bir projeyi hayata geçirmek için önce inandık, çok çalıştık ve sonunda başardık. Devletimizin ciddi yatırımlarıyla Filyos liman projesiyle beldemiz bir lojistik ve ticaret merkezi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Bugüne kadarki çalışmalarımız boyunca bizlerden desteğini hiç esirgemeyen siz değerli halkımıza, beldemizdeki tüm resmi ve sivil toplum kuruluşlarımıza ve bürokratlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor aydınlık yarınların göstergesi ve başlangıcı olan Filyos limanının belde halkımıza ve bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2014, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48