MHP SEÇİM TURLARINA BAŞLADI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan ile İl ve İlçe yöneticileri, 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret etti.

MHP SEÇİM TURLARINA BAŞLADI

gundemeregli.com -Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan ile İl ve İlçe yöneticileri, 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret etti.GMİS Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç ile görüşen MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, CHP ve MHP’nin ortak adayı olan Ekmeleddinİhsanoğlu’nun, Türkiye’ye ağabeylik yapabilecek bir isim olduğunu söyledi.

AYAN: İHSANOĞLU, TÜRKİYE’YE AĞABEYLİK YAPACAK

Ayan şunları söyledi;
“Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak teşkilatları olarak, ilçelerimizle birlikte Pazartesi gününden itibaren, 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde, Sayın Genel Başkanların anlaşarak, uzlaşarak Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesi bakımından aday göstermiş oldukları Sayın Ekmeleddinİhsanoğlu beyefendinin, Zonguldak’ta da başarılı bir seçim kampanyası yapabilmesi ve Zonguldak’ta da önde çıkabilmesi için seçim turlarına başlamış bulunmaktayız.Bugün Genel Maden İşçileri Sendikası’nı ziyaret ediyoruz. Bu çalışmalarımız 10 Ağustos’a kadar devam edecek.Adayımızın, Türkiye olsun, dış siyaset olsun, kimlik ve kişiliği bakımından, kariyeri bakımından gerçekten Türkiye’yi kucaklayabilecek, yani her hangi bir siyasi ayrım gözetmeden, Türkiye’ye ağabeylik yapabilecek bir insan olduğunu biliyoruz.Bu nedenle Sayın Genel Başkanların, siyaset üstü bir çalışma yaparak Türkiye’yi böylesi güzel bir sürece taşımalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.Mevcut Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanlığı makamında olsa dahi bir siyasi kökeni olmasından dolayı Türkiye’nin tamamını kucaklayamayan bir görüntü sergiledi. Kendisi aday olmayacağını söyledi.Diğer yandan diğer siyasi partiler de adaylarını belirlediler. Biz bu sürecin kavgasız, gürültüsüz, kamplaştırmadan tamamlanmasını temenni ediyoruz. Bu yönde gayretlerimiz olacaktır.Aynı zamanda Sayın Başbakan, Cumhurbaşkanı adayı oldu. Ancak Başbakanlığı bırakmadan buraya aday olmasına sıcak bakmıyoruz. Cumhurbaşkanı, halk tarafından seçileceği için şartların da eşit olması gerektiğine inanıyoruz. Haliyle Başbakanlık kimliği ve koltuğunda mitinglere ya da seçim kampanyalarına başladığınız zaman devletin gücünü de arkanıza alıyorsunuz demektir.Başbakan’ın diğer adaylar gibi, görevinden istifa ederek bir çalışma içine girmesi hem kendisi açısından hem de Türkiye’nin normalleşmesi açısından iyi olacaktır.Ekmeleddinİhsanoğlu beyefendi kazanırsa Türkiye’de siyasetin de yeniden şekillenebileceğine ve Türkiye’nin normal bir sürece girebileceğine inandığımızdan dolayı, bu tür büyük kuruluşlarımıza ve sivil toplum örgütlerimize meramımızı anlatmaya çalışıyoruz.Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Şahsınızda Genel Maden İşçileri Sendikası yönetiminin ve size bağlı olan işçi arkadaşlarımızın Ramazan-ı Şeriflerinin mübarek olmasını, kazasız-belasız çalışmalarını Cenab-ı Allah’tan temenni ve niyaz ederiz”.

CİNKILIÇ; EMEKÇİLERİ SAVUNAN, TOPLUMA HUZUR VE BARIŞ GETİRECEK

BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYORUZ

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten GMİS Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç ise şunları söyledi;

“Sayın İl Başkanım,Değerli arkadaşlarım,Genel Maden İşçileri Sendikası ve şahsım adınahoşgeldiniz diyor, saygılarımızı ve sevgilerimizi sunuyorum.Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum.10 Ağustos’ta, olmazsa 24 Ağustos’tailk kez halk oyuyla Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz.Adaylar belirlendi, çalışmalar başladı. Herşeyden önce milletimiz, ülkemiz, bölgemiz vedünya için hayırlı olmasını diliyoruz.Biz, propaganda döneminin toplumu germesini,halkımızı bölmesini istemiyoruz.Seviyeli çalışma yapılmasını,halka sağlıklı bilgiler verilmesini istiyoruz.Biz; tüm milleti ve devletin birliğini temsil eden,halkıyla barışık, ayrıştırmayan, ötekileştirmeyen,emekçileri savunan, herkesi kucaklayacak,topluma huzur ve barış getirecek bir Cumhurbaşkanı istiyoruz”.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48